گواهینامه IMS

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه IMS

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ترکیبی هست از سه استاندارد عمومی و پرکاربرد شامل استاندارد ایزو9001 و استاندارد ایزو 14001 و استاندارد ایزو 45001 . یعنی زمانی که یک سازمان یا یک شرکت و نهاد بطور یکپارچه و هم زمان و هماهنگ سه استاندارد ISO9001 و استاندارد ISO14001 و استاندارد ISO45001 را در سازمان پیاده سازی کرده و اخذ می کند اصطلاحا می گویند که آن مجموعه در سازمانش یک سیستم مدیریت یکپارچه دارد.

سیستم مدیریت یکپارچه به زبان لاتین به صورت مخفف IMS گفته می شود. خود این لفظ IMS گواهینامه نیست و اشتباها به عنوان گواهی نامه خوانده و توسط برخی مراجع صادر کننده ایزو به عنوان گواهینامه صادر می شود در حالی که IMS گواهی نامه نیست و نمی تواند و نباید به عنوان گواهی نامه صادر شود و قابلیت صدور گواهینامه را ندارد. اما همان طور که گفته شد برخی از این  CBهای صادر کننده ایزو میایند و برای IMS هم گواهینامه IMS را صادر می کنند.

گواهینامه IMS از آنجا مطرح گردید و بر روی زبانها افتاد که اکثریت شرکتها و سازمانهای پیمانکاری و همچنین شرکتهای تولیدی برای شرکت کردن توی مناقصات و یا شرکت در بازارهای جدید از کارفرماهای خود و یا مشتریانشان تبعیت می کردند و چون که مشتریان و کارفرمایان ، به خصوص کارفرمایان مناقصه گذار جهت مناقصه از پیمانکاران و یا تأمین کنندگان خود درخواست گواهینامه IMS می کردند و بدون توجه به این امر که خود این IMS گواهی نامه ای ندارد و وقتی که از لفظ و واژه IMS استفاده می کنند بایستی که در واقع سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO45001 را درخواست می کردند. اما آنها بدلیل عدم آگاهی و اطلاعشان گواهینامه IMS را درخواست می کردند غافل از اینکه IMS گواهی نامه ندارد.

گواهی نامه IMS مدرک IMS نشانگر این امر هست که شرکتها و سازمانها و نهادها و موسسات مزبور بطور یکپارچه و همچنین به صورت همزمان سه استاندارد اصلی و عمومی ایزو9001 ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001ISO14001 سیستم مدیریت محیط زیست و ایزو45001 ISO45001 سیستم ایمنی و بهداشت شغلی را دارد و در مجموعه خود طراحی و مستند سازی و پیاده سازی نموده است. به دلیل اینکه سه استاندارد ISO9001 و  استاندارد ISO14001 و استاندارد ISO45001 الزامات مشترک و وجه اشتراکات مشترک زیادی با هم دارند، می توان و بهترست آنها را در هم ادغام کرد. مزیت مهم ادغام الزامات این سه استاندارد 9001 و 14001 و 45001 کاهش زمان و کاهش هزینه در امر طراحی ، پیاده سازی و در نهایت اجرای سیستم های مدیریتی میگردد.

از وجوه اشتراک این سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و 45001 اگر بخواهیم مواردی را اشاره کنیم می توان بطور مثال به این موارد اشاره کرد.

فرآیند مدیریت اطلاعات مستند

فرآیند ممیزی داخلی

فرآیند اقدامات اصلاحی

فرآیند آموزشی

فرآیند تعریف اهداف کیفی، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی

فرآیند بازنگری مدیریت

فرآیند مدیریت ریسکها و فرصتها

فرآیند مدیریت تغییرات

و خیلی فرآیندهای دیگر که در سه استاندارد با هم مشترک هستند.

جهت دریافت کواهینامه  IMS، به دلیل اینکه متقاضیان دارای اطلاعات زیادی در این حوزه نیستند و به همین جهت در فضاهای مجازی و گوگل به دنبال اهداف خود هستند، عبارات زیر را سرچ و جستجو می کنند.

نحوه دریافت گواهی نامه IMS

روش دریافت گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهی IMS

روش اخذ مدرک IMS

نحوه گرفتن گواهینامه IMS

روش گرفتن گواهی نامه IMS

گواهینامه IMS چیست؟

مدرک IMS چیست؟

گواهی نامه IMS و شرایط آن

شرایط دریافت گواهی نامه IMS

شرایط اخذ گواهینامه IMS

شرایط گرفتن گواهی نامه IMS

مدرک لازم برای گواهینامه IMS

مدرک لازم جهت گرفتن گواهی IMS

گواهینامه IMS و فرق آن با گواهی نامه MIS

لیست شرکتهای ثبت و صدور گواهینامه IMS

لیست CBهای ثبت و صدور گواهینامه IMS

لیست مراکز ثبت و صدور گواهینامه IMS

سایت دریافت گواهینامه IMS

سایت اخذ گواهی نامه IMS

سایت گرفتن گواهینامه IMS

سایت ثبت نام گواهینامه IMS

سایت ثبت و صدور گواهینامه IMS

مدارک و شرایط جهت گرفتن گواهینامه IMS

وبسیاری از عبارات و اصطلاحات دیگر که مرتبط با گواهینامهIMS  هست. بابت اخذ و دریافت گواهی نامه IMS می توانید از خدمات مرکز سیستم کاران به صورت رایگان استفاده کنید. و فقط و فقط هزینه ی خود گواهی IMS را بپردازید. مراجع ثبت و صدور گواهینامه IMS تنوع زیادی دارند که هر کدام از این صادر کنندگان گواهی IMS نیز خودشان را معتبر می دانند و اما متاسفانه جهت رقابت ناسالم شاید همکاران دیگر خود را تخریب کنند و مدعی بشوند که تنها خودشان معتبرند و همکارانشان معتبر نیستند. به جهت همین امر بایستی متقاضیان و درخواست کنندگان گواهینامه IMS با چشم باز و دیدی باز تحقیقات و بررسیهای لازم را انجام بدهند تا اینکه در دام افراد و شرکتهای کلاهبردار و سودجو نیوفتند و با صرف هزینه های گزاف و بالا، گواهینامه IMS فیک و غیر معتبر را نگیرند.

گواهینامه  IMSاز انواع گواهینامه های مهم و پر کاربرد من باب شرکت درون مناقصات است و اکثر سازمانها و شرکتهای فعال حوزه های مختلف، خصوصا شرکتهای فعال با زمینه فعالیت پیمانکاری بدنبال گواهی IMS و یا مدرک IMS هستند. اما که از نظر فنی و از نظر قانونی گواهینامه IMS در صورتی به دست میاید و در صورتی می توان IMS را دریافت کرد که یک سازمان به صورت همزمان و یکپارچه موفق به اخذ سه تا گواهینامه ایزو 9001 و گواهینامه ایزو 14001 و گواهینامه ایزو 45001 شود و نباید گواهی نامه IMS ثبت و صدور گردد. پکیج کامل گواهینامه های IMS به ایت شرح است.

ایزو 9001 ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت

ایزو14001 ISO14001 سیستم مدیریت محیط زیست

ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای

سیستم مدیریت یکپارچه IMS

مرکز سیستم کاران بزرگترین و اولین مرجع معتبر آمادگی دارد تا کلیه اطلاعات و شرایط و هزینه های دریافت IMS را در اختیار متقاضیان محترم قرار دهد تا برای دریافت گواهی نامه IMS بهترین راه، کمترین هزینه، سریعترین زمان ممکنه اقدام نمایید.

 

گواهینامه IMS صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

فهرست