نحوه دریافت گواهینامه IMS

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نحوه دریافت گواهینامه IMS

 

نحوه دریافت گواهینامه IMS

نحوه دریافت گواهینامه IMS

IMS مخفف عبارت Integrated Manegment systems به معنای سیستم مدیریت یکپارچه است. هنگامی که قوانین و دستورالعمل‌های استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به صورت همزمان در سطح یک مجموعه طراحی و پیاده سازی و اجرا شود یک سیستم مدیریت یکپارچه و یکدست بوجود می‌آید. اجرای سیستم مدیریت یکپارچه مزایا و فواید بسیار زیادی را برای یک مجموعه به ارمغان می‌آورد. هنگامی که سازمانی به جای پیاده سازی تک تک مستندات و دستورالعمل های ایزو بتواند به صورت یکدست مستندات مشترک هر سه استاندارد را اجرا نماید هم از نظر هزینه برایش مقرون به صرفه می‌شود و هم از نظر زمان سریعتر به نتیجه مطلوب می‌رسد. همچنین با جلوگیری از کارهای تکراری از فرسایش نیروی انسانی جلوگیری می‌شود و توانایی و عملکرد پرسنل و کارکنان برای کارهای موثر و ضرورت افزایش پیدا می‌کند در نتیجه با بهبود عملکرد‌ها بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند. سطح کیفیت محصولات، تولیدات و خدمات افزایش پیدا می کند و در نهایت به جلب رضایت و اعتماد مشتریان منجر می‌گردد و تجارت داخلی و خارجی سازمان رونق می‌گیرد.

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه IMS چیست؟

دریافت گواهینامه IMS نیز همانند گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو نیاز به مدرک سخت و پیچیده‌ای ندارد. فرم درخواست یا همان Application form و تهیه مستندات از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه IMS میباشند. مرکز سیستم کاران با توجه به چندین سال تجربه و دانش در حوزه صدور انواع گواهینامه های ایزو و همچنین با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران مجرب و حرفه‌ای تمامی مستندات انواع گواهینامه‌های ایزو را تهیه و آماده کرده است و در قالب فایل WORD و رایگان در فضای مجازی در اختیار متقاضیان و کاربران محترم قرار داده است. فرم درخواست گواهینامه IMS را نیز می‌توانید در سایت رسمی سیستم کاران دانلود نمایید و برای تکمیل آیتم‌های فرم نیز از مشاوران مرکز راهنمایی بگیرید.

 

چگونه گواهینامه IMS را دریافت کنیم؟

اخذ و دریافت گواهینامه IMS با اخذ و دریافت گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ رابطه مستقیم دارد. یعنی با اخذ همزمان سه گواهینامه فوق گواهینامه IMS به شرکتها و سازمانها تعلق می گیرد. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران گواهینامه IMS را به صورت رایگان خدمت درخواست کنندگان ارائه می‌دهد. مراحل کار بدین صورت است که ابتدا متقاضی باید فرم درخواست گواهی IMS را دریافت و تکمیل نماید و بعد از آن با مشخص نمودن اهداف سازمانی خود مرجع صدور گواهینامه IMS انتخاب نماید. در مرحله بعد طراحی و پیاده‌سازی مستندات مربوط به گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی انجام می گیرد و در نهایت با انجام ممیزی داخلی و ابتدایی از طرف کارشناس مربوطه در سازمان و شرکت مربوطه و در نهایت ممیزی نهایی ثبت و صدور گواهینامه IMS انجام می‌شود.

 

مراجع صدور گواهینامه IMS کدامند؟

مراجع صدور گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS نیز همانند گواهینامه‌های ایزو به دو دسته مراجع خصوصی و مراجع بین‌المللی تقسیم بندی می‌شوند. به صورت کلی به مراجع صدور گواهینامه ایزو Certification Body می‌گویند که در اصطلاح CB نامیده می‌شوند. به مراکزی که به مراجع صدور گواهینامه ایزو اعتبار می‌بخشند Accerdiation Body می‌گویند که در اصطلاح AB نامیده می‌شوند. یک نهاد رسمی و معتبر نیز به نام انجمن اعتبار دهندگان بین المللی نیز هست که مراکز اعتبار دهنده قانونی را تأیید می‌نماید که به آن International Accreditation Forum می‌گویند که در اصطلاح IAF نامیده می‌شود. هنگامی که CB انتخاب شده برای صدور گواهینامه ایزو تحت اعتبار AB رسمی عضو انجمن IAF باشد در واقع گفته می‌شود مرجع صدور گواهینامه IMS کاملا معتبر و بین‌المللی می‌باشد. ولی هنگامی که CB انتخاب شده تحت اعتبار AB رسمی نباشد یا تحت اعتبار یک AB خصوصی باشد که عضو انجمن IAF نباشد در واقع گفته می‌شود مرجع صدور گواهینامه IMS بدون اعتبار و خصوصی می‌باشد.

گواهینامه IMS از سری استانداردهای سازمان جهانی ایزو نمی‌باشد. در واقع گواهینامه IMS تعهد سازمان‌ها و شرکت‌ها را برای اجرای یک سیستم مدیریت یکپارچه و منسجم در هر زمینه فعالیتی را نشان می‌دهد. گواهینامه IMS نشان می‌دهد مدیران و مسئولان هر نوع کسب و کاری به افزایش سطح کیفیت محصولات و خدماتشان و همچنین به حفظ محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی توجه می‌نماید و به اصول رعایت ایمنی در محیط کار و حفظ سلامت نیروی انسانی اهمیت می‌دهد. اجرای این سه اصل مهم و اساسی موجب گسترش و توسعه ای پایدار برای هر مجموعه می‌شود.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

 

فهرست