IMS چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. IMS چیست؟

 

 

 

IMS چیست؟

IMS چیست؟

یک سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS ) تمام جنبه های سیستم ها، فرآیندها و استانداردهای یک سازمان را در یک سیستم هوشمند ترکیب می کند. این ادغام به یک کسب و کار اجازه می دهد تا با پرداختن به تمام عناصر سیستم مدیریت به عنوان یک کل، مدیریت خود را ساده کند، در زمان صرفه جویی کند و کارایی را افزایش دهد.

 

سیستم های مدیریت یکپارچه

سیستم های مدیریت یکپارچه سیستم هایی هستند که تمام اجزای یک کسب و کار را در یک سیستم کامل ادغام می کنند تا امکان دستیابی به هدف و ماموریت آن را فراهم کنند.

یک سیستم مدیریت یکپارچه امکان تأیید مؤثرتر رویکرد شرکت در مدیریت کیفیت، ایمنی و محیط زیست ISO 9001 را فراهم می کند.

سیستم‌های مدیریت یکپارچه همه جنبه‌های توسعه سیستم مدیریت معمولی ما را در بر می‌گیرد، در حالی که رویکردی جامع به سمت مدیریت کیفیت، ایمنی و محیط زیست در تمام سیستم‌های رسمی اتخاذ می‌کند. این بدان معنی است که تمام فرآیندها و اسنادی که آنها را توصیف می کنند، رویکردی جامع به مدیریت کیفیت، ایمنی و محیط زیست دارند و کارکنان شما را به انجام همین کار تشویق می کنند.

یک IMS موفق، زحمت و کار غیر ضروری سیستم های مدیریتی متعدد را کاهش می دهد. به عنوان مثال، به جای برگزاری ممیزی برای هر استاندارد، فقط باید یکی را برگزار کنید. یک IMS اجازه می دهد تا این فرآیندها به گونه ای ترکیب شوند که به طور همزمان همه الزامات خاص استاندارد را پوشش دهند.

 

مزایای IMS چیست؟

1 – کارایی

رویه های ساده و بهبود مستمر می تواند به پیشرفت کسب و کار شما با کیفیت بهتر، بهبود سلامت و ایمنی و افزایش بهره وری کمک کند.

 

2 – سرعت و مقرون به صرفه بودن

مدیریت یکپارچه با وظایف و فرآیندهای مشترک به این معنی است که هزینه ها و زمان مورد نیاز برای پیاده سازی و نگهداری سیستم شما می تواند کاهش یابد. با انجام تنها یک ممیزی و یک بررسی مدیریتی، می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید و کارکنان ارشد می توانند به کارهای ضروری دیگر بروند.

 

3 – ثبات

یکپارچه سازی سیستم های شما پیچیدگی را از بین می برد. با سیستم‌های همسو و فرآیندهای مشترک، می‌توانید رویه‌های خود را منطقی‌تر و منسجم‌تر کنید. این باعث می شود تا اهداف تجاری متداول برجسته شود و به کسب و کار شما اهداف واضح تر و تعریف شده تری برای موفقیت ارائه دهد.

 

دلایل خوبی برای پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه وجود دارد:

زمان توسعه سریعتر سیستم

کاهش هزینه های توسعه در مقایسه با توسعه سیستم های فردی

کاهش هزینه های صدور گواهینامه در مقایسه با صدور گواهینامه سیستم های فردی

نگهداری آسان تر – مجموعه ای از اسناد، خط مشی ها، رویه ها و فرآیندها برای همه استانداردها.

ریسک ها را کاهش می دهد و سودآوری را افزایش می دهد

ثبات ایجاد می کند

به هماهنگی فعالیت ها بین تمام سطوح سازمان کمک می کند

به هماهنگی و بهینه سازی شیوه های محل کار کمک می کند

ارتباطات را بهبود می بخشد

به تمرکز سازمان بر روی دستیابی به اهداف تجاری کمک می کند

به حذف مسئولیت ها و روابط متضاد کمک می کند

پیش از این، سیستم‌های مدیریت فردی برای کیفیت، ایمنی و محیط‌زیست و غیره توسعه و پیاده‌سازی شده‌اند و هر یک از این‌ها برای مطابقت با استانداردهای بین‌المللی و ملی مختلف مانند ISO 9001 ، ISO 14001 و ISO45001 طراحی شده‌اند.

 

بنابراین یک سیستم مدیریت یکپارچه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای کار کردن باید یک سیستم ساده باشد

باید به کاربران کمک کند تا به سرعت اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار خود را پیدا کنند

فقط باید اطلاعات و عملکرد مرتبط را نمایش دهد

باید اطمینان حاصل کند که اطلاعات محرمانه به افراد بر اساس نیاز به دانستن محدود می شود

مدیریت آن باید توسط کاربران تجاری شما آسان باشد و برای نصب، راه اندازی یا پشتیبانی نیازی به تخصص IT بیش از حد نداشته باشد.

باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا الزامات هر استاندارد و همچنین الزامات قانونی هر حوزه قضایی را که تحت آن فعالیت می کنید برآورده کند.

 

QMS چه گزینه های IMS ارائه می دهد؟

در اینجا در QMS ما سه محصول IMS را ارائه می دهیم که دارای ترکیبات زیر از استانداردها هستند:

ISO 9001 و ISO 14001

این IMS سیستم مدیریت کیفیت را با سیستم مدیریت محیطی ترکیب می کند. علاوه بر تمرکز قوی بر مشتری و اجرای شیوه های تجاری موثر برای ثبات و کیفیت، نقش رهبران و نیاز به نظارت و ارزیابی مورد نیاز هر دو است.

 

ISO 9001 و ISO 45001

این IMS سیستم مدیریت کیفیت را با سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی ادغام می کند. برای دستیابی به هر دو باید نشان دهید که چگونه قصد بهبود، اجرای عملیات برای اندازه گیری و بهبود سیستم مدیریتی خود را دارید، و هم اقدامات تجاری خود را نظارت و ارزیابی کنید.

 

ISO 9001، ISO 14001 و ISO 45001

برای یک سیستم کاملاً کارآمد که تمام نیازهای اصلی مدیریت ISO شما را برآورده می کند، می توانید سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را ترکیب کنید. همه این ترکیب ها به دلیل ساختار مشترک با هم کار می کنند، به این معنی که شباهت های زیادی دارند که می تواند مدیریت آنها را ساده تر کند. زبان ساده همچنین اجرای آنها را آسانتر می کند و تضمین می کند که اعضای تیم شما می دانند چه کاری باید انجام دهند. این به شما فضای بیشتری برای تمرکز بر روی بهبود مستمر در طیف وسیعی از مناطق حیاتی بدون اتلاف وقت و منابع غیر ضروری می دهد.

درباره سیستم مدیریت یکپارچه با ما صحبت کنید

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست