CB های مراجع صادر کننده ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. CB های مراجع صادر کننده ایزو

 فرق بین CB ها چیست؟

 CB های مراجع صادر کننده ایزو

CB یا مراجع صادر کننده ایزو مخفف عبارت Certification Body می باشد و این مراجع صادر کننده ایزو بایستی معتبر باشند. اعتبار از دید هر فرد یک معنا و مفهومی دارد. ایزو هم تعریف خود را از اعتبار دارد که مهمترین تعریف از اعتبار ایزو و ایزو معتبر را سازمان استاندارد جهانی ISO تعریف می کند که می گوید گواهی ایزو معتبر گواهی نامه ای هست که تحت نظارت نهاد بین المللی اعتبار دهندگان IAF باشد. IAF چیست؟ IAF یک نهاد بین المللی اعتباردهندگان هست که هر کشور در این نهاد برای خودش اعضایی دارد که به اعضای فعال هر کشور درون این نهاد AB گفته می شود و AB ها نهادهای دولتی و رسمی هستند که به CB یا همان مراجع صادر کننده ایزو اعتبار می دهند. تمامی CB ها بایستی تحت اعتبار یک AB باشند و مجوز صدور ایزو را از یک AB بگیرند. هر کشور حداقل یک عضو دولتی و رسمی دارد که چندین CB را تحت پوشش خود قرار می دهد که CB تنها تحت نظر آن AB می تواند و اجازه صدور دارد. سوال اینجاست پس تفاوت بین CB ها در چیست؟ تفاوت قیمت بین CB ها دلیلش چیه؟ در ادامه به این دو مطلب می پردازیم. لطفا مطالب زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

 

تفاوت بین CB ها

CB ها غالبا خودشان را بسیار معتبر می دانند و دارای بالاترین اعتبار معرفی می کنند و دیگر CB ها را نا معتبر و یا دارای اعتبار کم می دانند و معرفی می کنند و.با تعریف و تمجید از خود و تخریب رقیبان می خواهند نبض بازار را به دست بگیرند و مشتریان را به خود جلب کنند و شرکتها را ترغیب کنند که تنها از آنها گواهی ایزو بگیرد زیرا که تنها گواهی ایزو صادره زیر نظر آنها دارای اعتبار اصل و اورجینال هست و آنها بهترین و معتبرترین هستند و در حالی که چنین چیزی حقیقت ندارد و در واقعیت امر اینگونه نیست. تفاوت میان CB های اصل و واقعی تنها در شکل ظاهری آنهاست و نام و برندشان در صورتیکه اعتبار آنها یکیست و اینکه برخی از آنها ادعای بالاترین اعتبار را دارند و دیگران را دارای اعتبار پایین می دانند عبث و دروغ و فریبی بیش نیست تا بتوانند بدین طریق رقبا را از میدان خارج کنند.

 

تفاوت قیمت بین CB ها دلیلش چیه؟

تمامی CB های اصل و معتبر و اورجینال همان طور که گفته شد تحت اعتبار و  تحت نظر AB های دولتی هر کشوری بوده و اعتباردهی می شوند که خود این AB بایستی عضویت نهاد بین المللی اعتبار دهی ایزو یعنی IAF را داشته باشد. اینگونه مراجع از لحاظ حقوقی و همچنین از لحاظ فنی اعتبار یکسان داشته و دارای یک سطح اعتبار هستند و از لحاظ اعتبار با هم فرقی ندارند ولی تفاوت قیمت میانشان چشمگیر هست که این قیمتهای مختلف دلایل مختلفی دارد. CB های کشورهای مختلف بنابر دلایلی همچون دلایلی که در ادامه بیان می شوددارای قیمتهای مختلفی هستند.

واحدهای ارزی و پولی متفاوت و مختص کشورها

سیاست گذاری  CB ها جهت قیمت گذاری روی گواهی ایزو

وجود واسطه گری و زیاد شدن رابطین مابین  CB اصلی و نمایندگی هایشان

طمع بیش از حد معمول نمایندگان  CB و رابطین آنها در ایران جهت سود بیشتر که منجر به بالا رفتن قیمتها می گردد.

کاهش قیمت ثبت و صدور ایزو و همچنین کاهش زمان صدور ایزو به جهت رقابت مابین CB ها

زیاد شدن روزافزون تعداد CB ها و همچنین رشد روز افزون نمایندگی هایشان درون ایران

بازی با نمایندگی های CB درون کشور ایران با عناوین و القاب

زیاد بودن و بالا بودن هزینه های دفتری و همچنین هزینه های تشکیلاتی بعضی از  CB ها در تهران که این امر موجب افزلیش قیمتها می گردد.

سیستم کاران بعنوان بزرگترین و اولین نهاد عام المنفعه آمادگی دارد تا با ارائه خدمات مشاوره رایگان در خصوص اطلاعات حقوقی و فنی CB ها و تفاوت بین آنها در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

با ما در ارتباط باشید…

 

 خرید و فروش گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فهرست