گواهی ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهی ایزو

گواهی ایزو

گواهی ایزو

اخذ مدرک گواهی ایزو بعنوان یک برگ برنده و مجوزی است که ورود موفق سازمان‌ها و شرکت‌ها در بازارهای داخلی و بازارهای بین‌المللی را تضمین می‌نماید. اخذ گواهی ایزو باعث ریشه دار شدن و استحکام پایه‌های هر سازمانی در حوزه فعالیت و حرفه‌اش می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌ها بخاطر اینکه بتوانند در رقابت‌های داخلی و خارجی سربلند باشند باید مجموعه و فرآیندهایشان را با استانداردهای روز جهانی مطابقت دهند. همسو شدن و هماهنگ شدن و منطبق شدن با استانداردهای ایزو در گرو پیاده سازی قوانین و دستورالعمل‌هایی هست که سازمان ایزو برای هر نوع حرفه و زمینه فعالیتی تدوین نموده است.

 

گواهینامه ISO 9001

مدیران و مسئولان و صاحبان انواع کسب و کارها با اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می‌توانند با افزایش سطح کیفیت خدمات و محصولات و مدیریت فرآیندهای اجرایی در فضای مجموعه خود ایمنی و سلامت خدمات و محصولاتشان را افزایش دهند و با کسب اعتبار و جلب اعتماد مشتریان و مصرف کنندگان سود و منفعت بسیاری را کسب نمایند. استانداردهای ISO 9001 باعث مشخص شدن اهداف و روند مراحل کاری می‌شود و همین امر منجر به حذف فرآیندهای تکراری و کاهش هزینه‌های اضافی می‌گردد. ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت بعنوان مرجع و مادر تمام استانداردهای ایزو در تمام سازمان‌ها بکار برده می‌شود.

 

امتیازهای مثبت اخذ گواهینامه ISO

استانداردهای ایزو در قالب انواع گواهینامه‌های ایزو با توجه به حرفه و زمینه فعالیت تمام مجموعه‌ها توسط سازمان استاندارد جهانی ایزو تهیه و تدوین شده‌اند. با توجه به اینکه سازمان ISO یک‌ مؤسسه قانونی و رسمی و کاملا معتبر در جهان می‌باشد. در نتیجه هنگامی که سازمانی گواهینامه ایزو دریافت نماید بالطبع اعتبار و ارزش بالایی را نیز بدست می‌آورد.

گواهینامه‌های ایزو بعنوان یک استاندارد معتبر باعث موفقیت و افزایش شهرت در سطح جامعه می‌شود و نصب برچسب یا بارکد استاندارد ایزو بر روی محصولات و تولیدات باعث شناخت مجموعه می‌شود.

اخذ گواهینامه ایزو باعث افزایش درآمد می‌شود چرا که با داشتن گواهی استاندارد ایزو راه‌های بازاریابی وسیع‌تر می‌شود و سازمان‌ها بهتر می‌توانند در تبلیغات خود به صورت گسترده‌تر عمل نمایند. تبلیغات گسترده‌تر و وسیع‌تر باعث معرفی بیشتر و نتایج مطلوب‌تری می‌گردد.

طراحی، مستندسازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو در سطح یک مجموعه باعث بالا رفتن سطح آگاهی و دانش کارکنان و‌ پرسنل و کارگران مجموعه می‌شود و توانمندی و توانایی کارکنان افزایش پیدا می‌کند.

اخذ گواهینامه‌های ایزو سلامت و امنیت و ایمنی خدمات، محصولات و تولیدات سازمان‌ها و شرکت‌ها را ضمانت می‌نماید. حفظ سلامت و امنیت و ایمنی در استفاده از خدمات و محصولات باعث ایجاد آرامش خاطر در میان مردم جامعه می‌شود.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که گواهینامه ایزو را دریافت نمایند و استانداردهای جهانی ایزو را در مجموعه خود اعمال نمایند نه تنها موجب پیشرفت و گسترش کار و فعالیت خود می‌شوند بلکه منجر به پیشرفت و توسعه کشور و‌ رونق اقتصادی می‌گردند.

 

انواع گواهینامه‌های ایزو

گواهینامه‌ها و استانداردهای جهانی ایزو به دو گروه عمومی و تخصصی طبقه بندی شده‌اند. استانداردهای عمومی ایزو در تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها با هر نوع زمینه فعالیتی قابلیت اجرا و پیاده سازی را دارند. مثلا شرکت‌های خدماتی، شرکت‌های پیمانکاری، مراکز آموزشی، مراکز درمانی و بهداشتی، کارخانه‌های صنایع غذایی، شرکت‌های کامپیوتری، صنایع خودرو سازی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع معادن، مراکز تجهیزات پزشکی و.. همگی می‌توانند گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را که بعنوان یک گواهی‌نامه عمومی مرجع و پرکاربرد است را اخذ نمایند.

گواهینامه ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهینامه ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بعد از گواهینامه ISO 9001 بعنوان گواهی‌نامه‌های عمومی و پر کاربرد دیگر محسوب می‌شوند. دو گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ مکمل یکدیگر هستند و هنگامی که سازمانی بصورت همزمان دو گواهی فوق را اخذ نماید در اصطلاح گفته می شود گواهینامه و مدرک HSE-MS را بدست آورده است.

گواهینامه ISO 45001 نسخه جدید و ویرایش شده استاندارد OHSAS 18001 می‌باشد.

گواهینامه‌های تخصصی ایزو فقط شامل یک نوع حرفه و فعالیت می‌شوند و مستندات استانداردهای تخصصی ایزو قابلیت طراحی و اجرا در همه سازمان‌ها را ندارند. مثلا سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در حوزه مواد غذایی فعالیت می‌کنند یک استاندارد بنام ISO 22000 توسط سازمان ایزو برایشان تهیه و تدوین شده است که قوانین و دستورالعمل‌های استاندارد‌های مربوط به این حرفه در یک کارخانه خودروسازی کارایی ندارند و استاندارد ISO 16949 مختص کارخانه‌جات و صنایع خودرو سازی تدوین شده است.

 

مرکز سیستم کاران با داشتن سوابق درخشان در حوزه صدور انواع گواهینامه‌های ایزو با ارائه خدمات برتر و مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان گواهی ایزو می‌باشد و از صفر تا صد کار را جهت پیشبرد اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها برعهده می‌گیرند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

فهرست