گواهینامه ISO

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ISO

 

 

 

گواهینامه ایزو

گواهینامه ISO

مشاوره ایزو

پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات و ایجاد سیستم‌های ارتباطی قوی باعث شده است که سازمان‌ها و شرکت‌ها در میدان گسترده و وسیع‌تری با یکدیگر رقابت داشته باشند. هر سازمان و مؤسسه با اصالت و معتبری دوست دارد با استانداردهای روز جهانی تطبیق داده شود و جایگاه ویژه‌ای هم در بازارهای داخلی و هم در بازارهای جهانی را بدست آورد. از مهم‌ترین استاندارد‌های جهانی، استانداردهای جهانی ایزو می‌باشند. مسلما در هوش و درایت مدیران و‌ مسئولان سازمان‌ها هیچ شکی نیست و از طرف دیگر چون قصد بروز رسانی و آبدیت فرآیندهای مجموعه خود را مطابق با استانداردهای جهانی دارند قطعا پنجاه درصد از راه را گذرانده‌اند. ولی نباید این اصل را فراموش کنیم هر کاری توسط کاردانش نتیجه مطلوبی را می‌گیرد. بنابراین جهت دریافت و اجرای قوانین و دستورالعمل‌های استاندارد‌های جهانی ایزو نیازمند مشاورین و فعالان در حوزه ایزو می باشیم.

مشاوره ISO باید بصورت کاملا صحیح و کاربردی باشد تا بدون اتلاف وقت و با مناسبترین قیمت بتواند در صدور گواهینامه ایزو به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک و ارائه خدمات نماید. مشاوره ایزو باید آگاهی‌های لازم در مورد انتخاب مناسب گواهینامه ایزو ، انتخاب مرجع مناسب برای صدور گواهینامه ایزو بسته به اهداف و نوع فعالیت‌های سازمان و میزان بودجه‌ و‌مدت زمانی که اخذ گواهینامه ایزو به طول می‌انجامد را خدمت متقاضیان ارائه دهد. البته در مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو همکاری و مشارکت مدیریت و کارکنان و پرسنل بسیار مهم می‌باشد.

 

مراحل مشاوره و دریافت گواهینامه ISO

برقراری و ارتباط با مرکز مشاوره ایزو ( سیستم کاران )

تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو ( Application form )

مشخص نمودن اهداف سازمان متقاضی گواهینامه ایزو

انتخاب صحیح نوع گواهینامه ایزو

انتخاب مناسب مرجع صدور گواهینامه ایزو

ممیزی داخلی توسط کارشناس مجموعه متقاضی گواهینامه ایزو

ممیزی خارجی و نهایی توسط کارشناس مرجع صدور گواهینامه ایزو

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مراحل مشاوره و دریافت گواهینامه ایزو بسته بنوع انتخاب مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو دسته تقسیم می‌شوند. اگر مرجع صدور ایزو انتخاب شده از مراجع بین‌المللی و معتبر باشد به معنی این است که سازمان مکلف است تمامی قوانین و دستورالعمل‌هایی را که سازمان استاندارد جهانی ایزو تدوین نموده است را باید در سطح مجموعه خود طراحی، مستندسازی و پیاده سازی نمایند و بعد از انجام ممیزی نهایی توسط بازرس مرجع صادر کننده و گرفتن تأییدیه، گواهینامه ایزو صادر می‌گردد. ولی چنانچه مرجع صدور ایزو انتخاب شده از مراجع داخلی و خصوصی باشد به معنی این است که سازمان دیگر ملزم به طراحی و پیاده سازی مستندات نمی‌باشد و خیلی راحت و فوری و ارزان گواهینامه ایزو توسط مراحع صدور خصوصی صادر می‌گردد.

 

مزایا و معایب اخذ گواهینامه ایزو از طرف مراجع ثبت و صدور داخلی ( خصوصی )

مزیت دریافت گواهینامه ایزو از طرف مراجع ثبت و صدور داخلی بدون اعتبار بین‌المللی بیشتر در شرکت‌های پیمانکاری که قصد شرکت و حضور در مناقصات را دارند بیشتر مشهود می‌گردد. اکثر شرکت‌های پیمانکاری بدلیل نداشتن زمان کافی برای ثبت نام و حضور در مناقصات با مرکز مشاوره ایزو ( سیستم کاران ) تماس برقرار می‌کنند و بصورت خیلی فوری گواهینامه ایزو می‌خواهند. تنها راه حل در این شرایط فقط امکان صدور گواهینامه ایزو از مراجع خصوصی وجود دارد زیرا بعلت ملزم نبودن شرکت پیمانکاری به پیاده سازی مستندات، گواهی ایزو ظرف مدت کوتاهی با هزینه کمتری صادر می‌گردد. مزیت دیگر دریافت گواهینامه ایزو از طرف مراجع ثبت و صدور خصوصی این است که یکسری از سازمان‌ها و کارخانه‌های نوپا و تازه تأسیس بودجه و هزینه کافی برای گرفتن گواهینامه ایزو از طرف مراجع بین المللی را ندارند ولی دوست دارند برند سازی نمایند و محصولات و خدماتشان را معرفی نمایند. بنابراین سازمان‌ متقاضی می‌تواند در ابتدای کار با اخذ گواهینامه ایزو از مراجع صدور خصوصی ایزو اهداف ابتدایی خود را عملی نمایند و بعد از آن برای رسیدن به اهداف و‌ چشم‌انداز‌های روشن‌تر از مراجع صدور بین‌المللی ایزو گواهینامه ایزو دریافت نمایند.

معایب دریافت گواهینامه ایزو از طرف مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو بدون اعتبار بین‌المللی این است که به دلیل انجام ندادن پیاده سازی استاندارد‌های ایزو سطح رشد و کیفیت مشاغل و کسب و کارها کاهش پیدا می‌کند و رفته رفته رشد اقتصادی وعلمی و رشد تکنولوژی و فناوری کاهش پیدا می‌کند و از همه مهم‌تر سلامت و امنیت افراد جامعه بخاطر استفاده از خدمات و محصولات بی کیفیت به خطر می‌افتد و لطمه شدیدی به منابع طبیعی و محیط زیست وارد می‌شود.

مرکز سیستم کاران بعنوان یک مرکز مشاوره ماهر و با تجربه آمادگی ارائه خدمات و بهترین مشاوره‌ها جهت اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو توسط مراجع بین المللی و خصوصی صدور گواهینامه ایزو را دارد.

 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنیدInstagram.Icons - LearnParsi 1

 

 

 

فهرست