گواهینامه ISO – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ISO – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 

گواهینامه ISO - صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

گواهینامه ISO – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 

گواهینامه ISO ارزان مرتبط با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

امروزه اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها، علی الخصوص شرکت‌های پیمانکاری با توجه به بحران‌های اقتصادی و کاهش درآمدها بدنبال راه‌های صرفه‌جویی و مدیریت بهتر هزینه‌های جاری هستند. چگونگی دریافت گواهینامه ISO ارزان متداولترین سؤالی است که بیشتر متقاضیان از مرکز سیستم‌ کاران درخواست می‌کنند. اخذ گواهینامه ایزو ارزان برای سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی توسط مراجع داخلی که در ایران بصورت خصوصی تأسیس شده‌اند و فعالیت می‌کنند صادر می‌گردد.

 

مراجع صدور گواهینامه ISO – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

سازمان استاندارد جهانی کار تهیه و تدوین استانداردهای مربوط به تمام صنایع و مشاغل را دارد. در سایت سازمان ایزو فقط نام کلیه استانداردهای ایزو به همراه مستنداتشان منتشر گردیده است و ثبت صدور گواهی ایزو از طریق یکسری مراکز بنام Certification Body ها یا مراجع صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود. مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو دو نوع هستند. یکسری مراجع صدور گواهینامه ایزو تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده بنام Accerdiation Body می‌باشند. مراکز اعتبار دهنده‌ای که عضو سازمان انجمن اعتباردهندگان بین المللی یعنی سازمان International Accreditation Forum باشند بصورت رسمی و معتبر به مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو اعتبار می‌دهند و بالطبع گواهینامه‌‌ای که مرجع صدور گواهینامه ایزو IAF دار صادر می.نماید رسمی و بین المللی می‌باشد. اخذ گواهینامه ایزو از طرف مراجع صدور بین المللی بخاطر اینکه سازمان‌ها و شرکت‌ها را ملزم به طراحی، پیاده سازی مستندات می‌کند هم مدت زمان بیشتر و هم هزینه بیشتری برای اخذ نیاز دارد. یکسری مراجع صدور گواهینامه ایزو هستند که تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده یا در اصطلاح AB ها نیستند و مسلما غیر IAF محسوب می‌شوند‌. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد دریافت گواهینامه ایزو را از مراجع غیر IAF یا خصوصی دارند بعلت اینکه ملزم به طراحی و اجرای مستندات نیستند هم در مدت زمان کوتاه‌تری و هم با هزینه کمتری و ارزان‌تری می‌توانند گواهینامه ایزو را دریافت نمایند.

 

چگونگی اخذ گواهینامه ISO ارزان – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی اخذ گواهینامه ایزو ارزان ابتدا باید نامه درخواست یا فرم ثبت نام ایزو را تکمیل نمایند. بعد از آن باید از راهنمایی و مشاوره کارشناسان مرکز ایزو از جمله مرکز سیستم‌ کاران استفاده نمایند و اهداف خود را بیان نمایند. اهداف هر سازمانی مشخص می‌کند سازمانها باید از کدام نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو اقدامات لازم را انجام دهند. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد پیاده سازی واقعی مستندات مربوط به استاندارد مورد نیازشان و قصد ورود به بازارهای جهانی را دارند باید از مراجع صدور بین‌ المللی گواهینامه ایزو دریافت نمایند ولی مثلا شرکت‌های پیمانکاری جهت حضور در مناقصات بخاطر اینکه ملزم به داشتن گواهینامه ایزو بین المللی نیستند و اکثر کارفرمایان مناقصات نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو برایشان مهم نمی‌باشد از مراجع صدور خصوصی گواهینامه ایزو را درخواست می‌کنند. در مرحله بعدی با انتخاب مرجع صدور خصوصی برای دریافت گواهینامه ایزو ارزان نوع گواهینامه ایزو را انتخاب می‌کنید. در نهایت با انجام یک ممیزی داخلی توسط کارشناس داخلی مجموعه گواهینامه ISO صادر می‌گردد.

 

چگونگی دریافت مستندات گواهینامه ایزو – صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

یکسری سازمان‌ها و شرکت‌ها با اینکه به دنبال دریافت گواهینامه ایزو ارزان هستند دوست دارند بصورت شخصی قوانین و دستورالعمل‌های ایزو را در سطح مجموعه خود طراحی و اجرا نمایند. مرکز سیستم کاران در یک اقدام عام المنفعه و با توجه به چندین سال تجربه کاری موفق و مطلوب مستندات تمام استانداردهای ایزو را جمع‌آوری کرده و برای رفاه حال مشتریان بصورت فایل WORD در فضای مجازی بصورت رایگان منتشر نموده است. سازمان‌های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می‌توانند مستندات انواع گواهینامه‌های ایزو مورد نیاز مربوط به حرفه و فعالیت‌های خود را از این بانک مستنداتی بدست آورند و بصورت داخلی و شخصی در سازمان طراحی و اجرا نمایند.

 

انواع گواهینامه‌های مورد نیاز مرتبط به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

صنایع پفت، گاز و پتروشیمی بعلت اینکه جز صنایع مهم و ضروری می‌باشد برای داشتن عملکردی بهتر و مطلوب تر باید به چند سری از قوانین و دستورالعمل‌های استاندارد ایزو توجه نماید. ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهینامه HSE با نام استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت و محیط زیست از جمله گواهینامه‌های عمومی، مهم و پرکاربرد می‌باشند که مورد تقاضای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشند. گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تحت عنوان یک استاندارد تخصصی می‌باشد.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست