گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی

 

 

 

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری برای سازمانها و شرکتهای پیمانکاری، شرکت‌های مشاوره و شرکت‌های کامپیوتری با زمینه فعالیت نرم افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. گواهینامه صلاحیت پیمانکاری یا رتبه پیمانکاری از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور ( ساجات ) صادر می‌شود.

 

هدف از اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری

دریافت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری باعث می‌شود سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری صلاحیت و شایستگی خود را جهت عقد قرارداد با سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی نشان دهند. در چند سال اخیر تمامی ارگان‌های دولتی ملزم شده‌اند با سازمان‌هایی که فاقد رتبه بندی می‌باشند قرارداد نبندند. همچنین سازمان‌ها‌ی پیمانکاری جهت شرکت در مناقصات ملزم به داشتن گواهینامه صلاحیت پیمانکاری می‌باشند. بصورت کلی می‌توان گفت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری نشان دهنده توان فنی و اجرایی یک سازمان یا مجموعه است و عاملی است که اعتماد سرمایه گذاران و کارفرمایان را به خود جلب می‌نماید.

 

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری شامل چه رشته‌هایی می‌شود؟

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری مخصوص پیمانکاران حقیقی و حقوقی می‌باشد که دارای صد درصد از سهام شرکت باشند یا شامل پیمانکارانی می‌شود که صد در صد سهام آنها مختص به دولت، شهرداری و نهادها و مؤسسات سود آور باشد. حال اگر پیمانکاران شرایط فوق را نداشته باشند پیمانکارانی که در حوزه‌های فنی و مهندسی نظیر راه و ترابری، شهرسازی، آب، صنعت و معدن، نیرو، تأسیسات و تجهیزات، کاوش‌های زمینی، ارتباطات، کشاورزی، مرمت آثار باستانی، ساختمان، نفت و گاز فعالیت داشته باشند می‌توانند با ارائه مدارک لازم گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ( رتبه پیمانکاری ) را اتخاذ نمایند.

 

پیمانکار حقیقی

پیمانکار حقیقی عضو حقیقی و فردی است که با داشتن شرایط لازم شامل تابعیت از دولت جمهوری اسلامی ایران، نداشتن سوء پیشینه کیفری، نداشتن سابقه محرومیت یا ممنوعیت از انجام کارهای پیمانکاری و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از سربازی و عضویت در سازمان اسناد و ارائه مدارک مورد نیاز بتواند گواهی تشخیص صلاحیت و رتبه بندی پیمانکاری را دریافت کند.

سازمان برنامه و بودجه کشور ( ساجات ) در فرآیندی به تشخیص صلاحیت شرایط عمومی و فنی و تخصصی سازمان و اعضای سازمان می‌پردازد و قدرت اجرایی و عملیاتی و توانایی سازمان را مورد بررسی و تأیید قرار می‌دهد و بعد از آن به میزان توان فنی و اجرایی و مدیریت عضو حقیقی رتبه یا طبقه داده می‌شود.

 

رتبه چیست؟

میزان سنجش و معیار یک سازمان در زمینه های مالی و اجرایی و علمی در رقابت با سازمان‌های دیگر و اثبات داشتن صلاحیت و شایستگی در میان رقبا را رتبه بندی می‌گویند. شاخص عددی رتبه بدین صورت است که بر حسب افزایش قدرت اجرایی کاهش پیدا می‌کند. رتبه یک بالاترین و رتبه پنج پایین ترین طبقه است. رتبه‌های اخذ شده برای سازمان‌ها و شرکت‌ها ثابت نیستند و می‌توانند طی هر مرحله و کسب شرایط مناسب نسبت به افزایش و بهتر کردن رتبه اقدام نمایند. با بالا رفتن رتبه مسلما سازمان در پروژه های بزرگ دولتی و خصوصی بهتر می‌تواند مشارکت داشته باشد.

مدارک لازم و اولیه برای تشکیل پرونده‌ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی

نکته: اولین قدم در اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ثبت شرکت می‌باشد.

تمام مدارک باید دارای مهر شرکت و امضای صاحبان امضا مجاز شرکت و جمله کپی برابر اصل در آن باشد. مدارک مورد نیاز مربوط به هیئت مدیره، سهامداران و پرسنل امتیاز آور می‌باشد.

تصویر شناسنامه و کارت ملی، عکس پرسنلی، نمونه امضا و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت، مدارک تحصیلی ( مدیر عامل حتما مدرک لیسانس زمینه داشته باشد )، حکم بازنشستگی برای افراد بازنشسته، مدارک دوره‌های آموزشی کوتاه مدت افراد فنی، گواهی تجمعی بیمه تأمین اجتماعی و ارائه کد رمزهای افراد در سایت تأمین اجتماعی، گواهی اشتغال به کار افراد امتیاز آور از یکی از شرکتهای قبلی که رتبه درخواستی را داشته و در آنها هم سابقه بیمه داشته‌اند، ارائه رتبه از شرکت قبلی رتبه دار ( در صورت نداشتن رتبه شرکت‌های قبلی بایستی به جای رتبه گواهینامه اشتغال به کار و قرارداد کاری آن شرکت که نشان دهد در حوزه مورد نظر کار کرده است ارائه دهند)، نامه درخواست گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی و تکمیل فرم‌های مربوط به صلاحیت پیمانکاری حقیقی. داشتن ملک در همان شهری که می‌خواهد کار کند و گواهینامه بگیرد.

 

مرکز سیستم کاران با بهره گیری از بهترین مشاوران و کارشناسان توانسته است رضایت اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری جهت اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری حقیقی را به خود جلب نماید. جلب رضایت مشتریان سر لوحه تمام امورات مرکز می‌باشد. مرکز سیستم کاران با ارائه خدمات برتر همراه با مشاوره رایگان در خدمت شما متقاضیان محترم اخذ انواع گواهینامه‌ها می‌باشد.

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست