گواهینامه ایزو معتبر با اعتبار IAF

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو معتبر با اعتبار IAF

 

گواهینامه ایزو معتبر با اعتبار IAF

گواهینامه ایزو معتبر با اعتبار IAF

مطابق آخرین تصمیم اتخاذ شده توسط نهاد IAF اینگونه تصمیم گرفته شد که لوگو IAF بر روی گواهی ایزو درج نگردد و درج لوگو IAF بر روی گواهی نامه ایزو منع شده. این تصمیم در ماه آوریل سال 2021 گرفته شد و تمامی AB ها و CB ها بایستی از این تصمیم تبعیت کنند و تا اطلاع ثانوی و ابلاغ تصمیم جدید نباید لوگو IAF را بر روی گواهی ایزو خود درج کنند. دلیل این امر هم مراجع صادر کننده ایزو می دانند که بیان نمی کنند اما عده ای از آنها دلیل عدم درج لوگو را تحریمهای ظالمانه علیه کشور ایران می دانند و به هر حال مراجع صادر کننده ایزو دلیل عدم درج لوگو IAF را می دانند و البته بیان هم نمی کنند. پس چنانچه در این برهه لوگو IAF و همچنین AB را بر روی گواهی نامه ایزو ندیدید امری عادی تلقی می شود و لوگو و آرم AB و IAF بر روی گواهی نامه های ایزو درج نمی گردد. اما خود نهاد بین المللی IAF گواهی نامه های ایزو تحت اعتبار IAF را رجیستری کرده و استعلام می کند در صورتی که قبلا اینچنین نبود و قانون به این منوال نبوده و نهاد IAF دخالتی در رجیستری نداشت . حال اینکه استعلام ایزو IAF از طرف نهاد IAF با این قانون عدم درج لوگو به چه صورت انجام می شود در ادامه برایتان خواهیم گفت و جهت آگاهی ادامه مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید.

جهت اطلاع از اعتبار گواهی ایزو اصیل تحت اعتبار IAF و کسب آگاهی و همچنین تایید و تعیین وضعیت اصالت گواهی نامه ایزو و امنیت خاطر با توجه به قانون عدم درج لوگو به این منوال هست که دریافت کنندگان ایزو IAF در ابتدا وارد سایت www.iafcertsearch.org شوند و سپس بعد از ورود به سایت مذکور یکسری اطلاعات درخواست می گردد که بایستی با دقت پر گردد و بعد از وارد کردن اطلاعات صحیح اصالت IAF بودن گواهی نامه ایزو رهگیری شده و بررسی می گردد.

IAF بزرگترین نهاد بین المللی و جهانی هست و AB ها یعنی همان مراجع اعتبار دهنده به CB های مراجع صادر کننده ایزو ، تحت اعتبار IAF فعالیت می کنند و از تمامی قوانین IAF بی چون و چرا بایستی تبعیت کنند و به همین جهت نیز در حال حاضر بایستی CB و AB از قانون عدم درج لوگو  IAF بر روی گواهی نامه ایزو تابعیت کنند. این موضوع به تمامی AB های اعتبار دهنده و CB های مراجع صادر کننده ایزو ایمیل شده و حالا چنانچه در این میان خلاف این قانون عمل شود دو حالت ممکنست اتفاق افتاده باشد یا ایمیل به دست AB و CB مورد نظر نرسیده و در حالت دوم ایمیل به دستشان رسیده اما باز هم به دلیل شیطنت سرپیچی می کنند و اقدام به صدور گواهی ایزو با درج لوگو IAF می کنند که کاری غیر قانونی هست و با توجه به قانون حال حاضر لوگو درج شده هیچ اعتباری ندارد و فاقد اعتبار خواهد بود و شرکت متقاضی بایستی مطلع باشد و اطلاعاتش به روز باشد.

تعدادی از مراکز و مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو علت و دلیل درج نکردن لوگو IAF بر روی گواهی ایزو و عدم درج لوگو IAF را تحریم می دانند تحریمهای ظالمانه ای که علیه ایران صورت گرفته و بر این اعتقاد هستند که جریان عدم درج لوگو IAF و همچنین AB و اجازه ندادن بابت درج لوگو IAF و AB به CB و AB به علت تحریم  صورت گرفته است.

سیستم کاران به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز معتبر جهت صادر کردن ایزو IAF با وجود مشاوران معتبر و خبره و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان می باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

فهرست