گواهینامه ایزو برای فست فود

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو برای فست فود

 

گواهینامه ایزو برای فست فود

گواهینامه ایزو برای فست فود

فروشگاه‌ها و مراکز فست فود مخصوصا فست‌فود‌های با مارک بین المللی و شناخته شده باید به صورتی خدمات و محصولاتشان را ارائه دهند که با کیفیت و مطابق با استانداردهای ISO باشند و به اصول و قواعد ایزو پایبند بمانند. در مراکز توزیع غذا و فست‌فود‌ها و حتی مجموعه‌هایی که توزیع و پخش غذا را مدیریت می‌کنند از استاندارد ISO 22000 به عنوان یک سنجش بین‌المللی کیفیت استفاده می‌کنند. با توجه به بحران‌های اقتصادی و کاهش درآمدها متأسفانه اثرات نامطلوبی بر روی کیفیت خدمات و‌محصولات ایجاد شده است. کاهش کیفیت خدمات در فست‌فودها به طور مستقیم سلامت مشتری را به خطر می‌اندازد و با اخذ گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می‌توان سطح آگاهی و اجرا و مدیریت بهتر را افزایش داد و بالطبع با افزایش آگاهی کارکنان و مشتریان کیفیت و سلامت کار افزایش پیدا می‌کند.

 

استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ چرا برای فست‌فودها لازم است؟

گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ تحت عنوان یک استاندارد تخصصی مدیریتی از جمله استانداردهای سازمان جهانی استاندارد سازی می‌باشد و الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را تعیین و تدوین می‌نماید. استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ نقشه کاری را که سازمان باید انجام دهد را نشان می‌دهد و گواهی می‌دهد سازمان متقاضی توانایی کنترل خطرات و ایمن سازی مواد غذایی را دارد. ISO 22000 به عنوان سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی با بهبود مستمر در فرآیندها و ارتقا عملکردها می‌تواند به کارآمدتر شدن کسب و کارها از جمله فست‌فودها کمک کند و با توجه به اینکه گواهینامه ایمنی مواد غذایی در سراسر جهان مورد احترام است همین گواهینامه می‌تواند تجارت شما را به بازارهای جدید باز کند.

همه تولیدکنندگان مواد غذایی در هر اندازه با ارائه هر نوع محصول غذایی که داشته باشند مسئولیت مدیریت ایمنی محصولات و رفاه مصرف کنندگان خود را می توانند با گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ برآورده سازند. عواقب غذای ناایمن می تواند جدی باشد. بنابراین استانداردهای ایزو از جمله استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ به سازمان ها کمک می کند تا خطرات ایمنی مواد غذایی را شناسایی و کنترل کنند. ایزو ۲۲۰۰۰ هم زمان با همکاری با سایر استانداردهای مدیریت مانند ایزو ۹۰۰۱ که برای همه مشاغل و تولیدکنندگان قابل اجرا است، لایه‌ای محکم از اطمینان را در مصرف مواد غذایی فراهم می کند. استاندارد های غذایی ایزو به نفع تولید کنندگان و تنظیم کننده ها و حتی خرده فروشان و مهمتر از همه مصرف کنندگان می باشد.

 

ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و ایزو ۱۰۰۰۲ با نام سیستم مدیریت کیفیت- رضایت‌مندی مشتریان از جمله گواهینامه‌های عمومی در حوزه مدیریتی هستند که مشاغل مربوط به صنایع غذایی و تأمین کنندگان زنجیره غذایی از جمله فست‌فودها نیز می‌توانند همراه با گواهینامه تخصصی ایزو ۲۲۰۰۰ اخذ نمایند و سطح عملکرد و‌ کیفیت مجموعه خود را هر روز بهتر و مطلوب‌تر نمایند. مزایای اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو متناسب با تأمین‌کنندگان و تولید‌کنندگان زنجیره غذایی عبارتند از :

مزیت رقابتی: همیشه آن دسته از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که نسبت به رقبای خود برتری دارند قوانین و‌ دستورالعمل‌های ایزو را پیاده سازی می‌نمایند‌. هنگامی که رویه‌های استاندارد و یک روش مشخص برای عملکرد بهتر در یک مجموعه غذایی اجرا شود، کار شما بهبود مستمر پیدا می‌کند و کار شما حرفه‌ای تر دیده می‌شود و برند شما نشانه کیفیت در صنعت شما خواهد شد.

کاهش هزینه‌ها: هنگامی که مجموعه متقاضی یک روش استاندارد برای انجام وظایف خود اجرا می‌نماید تمام تیم این فرآیند را دنبال می‌کنند و این فرصتی است برای تصمیم‌گیری در مورد کارآمد ترین روش انجام کار و راهی برای حذف هر گونه کار تکراری و این به معنی احتمال اشتباه کمتر و ایجاد ثبات می باشد و وظایف همان بار اول به درستی تکمیل می شوند و این امر باعث صرفه جویی در زمان کارکنان و صرفه جویی در هزینه شرکت می شود.

رابطه خوب مشتری و مصرف کنندگان با تأمین‌کنندگان و تولید کنندگان: هنگام انتخاب تامین کننده یا همان انتخاب یک رستوران خوب یا یک فست فود خوب می‌توانید به کیفیت و قابلیت استانداردهایی که تأمین کننده از آن استفاده کرده است اطمینان کنید. وقتی که سازمانی در زمینه مواد غذایی از گواهی ایزو برخوردار باشد یعنی از رویه‌های استاندارد استفاده کرده است و می تواند در هر نقطه تماس با مصرف کننده تجربه عالی برای آن ایجاد کند.

گسترش و آموزش برای تأمین‌کنندگان: هنگامی که شرکت‌های فوق درآمد خود را افزایش می دهند سپس به فکر گسترش نیروی کار یا حتی افتتاح مکان دوم و چندم خواهند افتاد. هنگامی که استانداردهای عملیاتی را تعیین کرده باشید آموزش کارکنان جدید در نحوه عملکرد سازمان شما آسان تر می شود و حتی می توان از آن به عنوان طرحی اداری جدید برای شعبه های دیگر استفاده کرد و کسب درآمد و سود بیشتر را به دست آورد.

مرکز سیستم‌ کاران سعی دارد با ارائه مطالب فوق و افزایش آگاهی و دانش شما کاربران و مدیران و‌مسئولین محترم که در زنجیره تأمین مواد غذایی فعال دارید کمک نماید تا بتوانید تصمیمات درستی را اتخاذ نمایید و برای رونق بخشیدن به کسب و کارتان به بهترین موقعیت و جایگاه در حوزه کاریتان دست یابید.‌ برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و‌ کارشناسان مرکز سیستم کاران در تماس باشید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست