گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصات

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصات

 

گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصات

گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصات

گواهینامه‌های ایزو یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مدارک لازم برای شرکت در مناقصات می‌باشند. از مهم‌ترین و اساسی‌ترین گواهینامه‌ها ISO 9001 می‌باشد. ایزو ۹۰۰۱ بانام سیستم مدیریت کیفیت بعنوان مادر و مرجع تمام گواهینامه‌ها در تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها کاربرد دارد. سیستم مدیریت کیفیت در حوزه ارتقاء سطح کیفیت محصولات و یا خدمات مطرح است. بنابراین بدیهی است کارفرمایان گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را در لیست مدارک مورد نیاز جهت شرکت در مناقصاتشان قرار دهند.

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ بانام سیستم مدیریت زیست محیطی بعنوان یک مدرک و گواهینامه مورد نیاز اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های می‌باشد که قصد شرکت در مناقصات را دارند و قصد مطرح کردن رعایت الزامات و قوانین محیط زیست را به سبب گرفتن امتیاز بالا در میان رقبا را دارند. گواهینامه ISO 14001 هم جز گواهینامه‌های عمومی می‌باشد و شامل حال کلیه سازمان‌ها با هر نوع کسب و کاری می‌شود.

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ بانام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای یکی دیگر از گواهینامه‌های ایزو هست که برای شرکت در مناقصات لازم می‌شود. گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ نشان دهنده این است که سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد شرکت در مناقصه را دارند می‌توانند با ارائه این گواهینامه رعایت الزامات و قوانین ایمنی و بهداشت کارکنان شاغل در سازمانشان را مطرح و ثابت نماید ISO 45001 هم بعنوان گواهینامه عمومی مورد نیاز اکثر سازمان‌‌ها و مشاغل می‌باشد.

سیستم مدیریت یکپارچه زمانی در یک سازمان معنا پیدا می‌کند و اجرا می‌شود که هر سه گواهینامه ایزو 9001 ، ایزو ۱۴۰۰۱ ، ایزو ۴۵۰۰۱ با همدیگر اخذ گردند. هنگامی که سازمانی بصورت یکپارچه و همزمان تمامی قوانین و دستورالعملهای سه گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را در سطح مجموعه‌اش پیاده و اجرا نماید در اصطلاح گفته می‌شود سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه بنام IMS است. داشتن گواهینامه ‌IMS هم می‌تواند جز گزینه‌های مورد نیاز برای شرکت در مناقصات باشد.

 

گواهینامه های ایزو برای شرکت در مناقصات

گواهینامه‌های ایزو برای شرکت در مناقصات نیز می‌توانند گواهینامه های مختص به زمینه فعالیت سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز باشند. یعنی بغیر از اخذ و دریافت گواهینامه‌های عمومی، داشتن گواهینامه خصوصی مربوط به کسب و کار برای سازمان‌های متقاضی شرکت در مناقصات لازم و ضروری می‌باشد. با توجه به گستردگی انواع مشاغل و فعالیت‌ها سازمان جهانی ایزو گواهینامه‌های متعددی را تعیین و تدوین نموده است. ایزو ۱۳۴۸۵ (سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی ) ، ایزو ۲۲۰۰۰ ( سیستم مدیریت کیفیت در صنایع غذایی ) ، ایزو ۲۰۰۰۰ ( سیستم مدیریت خدمات IT ) ، سیستم مدیریت (IT) ، ایزو ۱۶۹۴۹ ( سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودرو سازی ) ، ایزو ۲۹۰۰۱ ( سیستم مدیریت کیفیت – نفت و گاز و پتروشیمی ) و …جز انواع گواهینامه‌های ایزو بصورت تخصصی می‌باشند.

 

مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو

مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو را در اصطلاح CB می‌نامند. CB مخفف کلمات Certifition Body می‌باشد. مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو زیر نظر یک سری مؤسسات با اصطلاح AB اعتباردهی می‌شوند. AB مخفف کلمات Accreditation Body می‌باشد. هر کشوری آرای یک یا چند AB می‌باشد. حال اگر AB مورد نظر عضو انجمن اعتباردهندکان بین المللی باشد گواهینامه ایزو صادر شده از سطح اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و یک گواهینامه بین المللی نامیده می‌شود. جهت اخذ گواهینامه ایزو بدین صورت که CB آن تحت اعتبار AB با عضویت در IAF باشد به مدت زمان طولانی تری نیاز داریم چراکه باید کلیه قوانین و دستورالعملهای تدوین شده برای ایزو مورد نظر را در سطح سازمان اجرا و پیاده سازی نماییم. مدیران آگاه و هوشیار سازمان‌ها و مجموعه‌های متقاضی شرکت در مناقصات می‌دانند باید قبل از اعلام هر مناقصه‌ای بدنبال اخذ گواهینامه‌های ایزو بروند و بعنوان یک مدرک لازم و ضروری در پرونده کاری خود داشته باشند.

گاهی اوقات سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی شرکت در مناقصات با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران تماس برقرار می‌کنند و بصورت فوری خواستار دریافت گواهینامه ایزو هستند و قید می‌کنند اصلا فرصت ندارند و از طرفی هم دوست ندارند مناقصه رااز دست بدهند. در اینجا مرکز سیستم کاران برای شما یک راه حل دارد. یکسری مراجع صدور گواهینامه ایزو CB وجود دارند که مؤسسه اعتبار دهنده  AB آن‌ها عضو انجمن بین المللی اعتبار دهندگان IAF نیستند و بصورت خصوصی فعالیت می‌کنند و بدلیل اینکه سازمان‌ها ملزم به پیاده سازی قوانین و دستورالعملها نمی‌باشند بصورت فوری صادر می‌شوند. البته اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو چه بصورت بین المللی و چه بصورت خصوصی به درخواست کارفرمایان مناقصه گذار مربوط می‌گردد.

مرکز  سیستم کاران جهت ارائه کلیه خدمات در زمینه اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو برای شرکت در مناقصات در خدمت شما متقاضیان محترم می‌باشد. رضایت و موفقیت شما متقاضیان حضور در مناقصات برای ما بسیار ارزشمند می‌باشد.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست