گواهینامه ایزو برای رستوران

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو برای رستوران

 

 

 

گواهینامه ایزو برای رستوران

گواهینامه ایزو برای رستوران کدام است؟ چه گواهینامه های ایزو برای رستوران مناسب است؟ گواهی ایزو برای رستوران به چه درد می خورد؟ آیا برای رستوران به گواهینامه ایزو نیاز دارم؟ برای فست فود و رستوران گواهینامه ایزو کارآیی دارد؟ نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران ؟ استانداردهای مورد نیاز رستوران ؟ و سوالات بسیاری که برای رستوران داران در جهت اخذ گواهی ایزو برای رستوران پیش خواهد آمد.

مهمترین گواهینامه ای که برای رستوران می توان تعریف کرد استاندارد ایزو22000 هست تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی بیان می شود و همچنین HACCP که این دو استاندارد تخصصی مهمترین استانداردهای تعریف شده در زمینه رستوران داری هستند.

ISO 22000 یک استاندارد بین المللی است که الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در بر می گیرد که همه سازمان های زنجیره غذایی را از مزرعه تا چنگال پوشش می دهد. با تمرکز بیشتر بر تفکر مبتنی بر ریسک و مطابق با ساختار سطح بالا ISO ، سیستم های جدید مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000 می تواند مزایای اضافی را برای سازمان ها در هر اندازه در سراسر زنجیره غذایی به همراه داشته باشد:

بهبود کنترل فعالیتهای ایمنی غذا

رعایت قوانین ، مقررات و مقررات مشتری

تسهیل رشد بازار

افزایش اعتماد مشتری ، سهامداران و مصرف کنندگان به محصولات

بهبود مدیریت ریسک

ادغام با سایر سیستم های مدیریت ISO

سازمانهایی که در حال حاضر دارای گواهینامه ISO 22000: 2005 هستند سه سال فرصت دارند تا به استاندارد جدید منتقل شوند.

 

مزایای مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO 22000 چیست؟

فرآیندهای شناخته شده بین المللی را به تجارت خود معرفی کنید

به تامین کنندگان و ذینفعان در کنترل خطرات خود اطمینان دهید

این کنترل های خطر را در سراسر زنجیره تأمین خود قرار دهید

ایجاد شفافیت در مورد پاسخگویی و مسئولیت ها

به طور مداوم سیستم های خود را بهبود بخشیده و به روز کنید تا موثر باشد

ISO 22000 شامل الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی FSSC 22000 (که یک طرح ایمنی جهانی مواد غذایی است ، طرح شناخته شده GFSI است) و همراه با الزامات برنامه های پیش نیاز برای بخش صنعت مناسب است.

ISO 22000 استاندارد بین المللی است که برای سازمان شما ، صرف نظر از اندازه در زنجیره غذایی ، مناسب است تا به طور مداوم محصولات ایمن را ارائه دهد. این نقشه آنچه شما باید انجام دهید تا توانایی خود را در کنترل خطرات ایمنی مواد غذایی و اطمینان از سالم بودن غذا نشان دهید ، نشان می دهد.

 

گواهینامه ایزو عمومی برای رستوران

ایزو9001 ، ایزو14001 ، ایزو45001 و HSE و ایزو10002 و ایزو10004 استانداردهای عمومی هستند که برای رستوران ها مورد نیاز هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. ایزو9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی ، ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و HSE تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی و همین طور دو سیستم مشتری محوری ایزو10002 سیستم مدیریت رسیدگی شکایات مشتریان و ایزو10004سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان همه برای رستورانها مناسب هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. اول از همه ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت به عنوان عمومی ترین گواهینامه مطرح برای تمامی مشاغل هست و الزامات کیفی مورد نیاز تمامی زمینه های کاری مثل رستوران را در خود دارد و پیش نیاز تمامی استانداردهاست.

 

کدام گواهینامه ها برای رستوران توصیه می شود؟

ایزو9001 اولین استانداردی هست که چنانچه شما رستوران دار محترم بخواهید بگیرید توصیه می شود و اگر قصد دارید تنها یک استاندارد بگیرید، توصیه می شود گواهینامه ایزو9001 را بگیرید و بعد از ایزو9001 ، گواهی نامه ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی صنایع غذایی توصیه می شود. ایزو14001 و ایزو45001 دو استاندارد دیگر هستند که اگر قصد دارید غیر از ایزو 9001 و ایزو22000 ، ایزو دیگری بگیرید توصیه می شود ایزو14001 و ایزو45001 را بگیرید.

جهت اخذ هر نوع گواهینامه ایزو متناسب حرفه و شغل خود با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید و مشورت نمایید و در اولین فرصت با کمترین هزینه و در کمترین زمان به گواهی ایزو مد نظر خود برسید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست