گواهینامه ایزو برای رستوران ها و هتل ها

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو برای رستوران ها و هتل ها

 گواهینامه ایزو برای رستوران ها و هتل ها

رستورانها جایی که مردم برای خوردن غذا در آنجا اقامت می کنند. غذا موضوع سلامتی است همانطور که می دانیم سلامتی ثروت است. اگر صاحب رستوران هستید ، باید از گواهینامه ISO برای رستوران ها استفاده کنید. زیرا گواهینامه ISO از کیفیت غذا و خدمات رستوران شما به مشتریان اطمینان می دهد.

اگر رستوران های شما دارای استانداردی برای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی هستند ، می توان به مشتری اطمینان داد که نگران ایمنی غذا هستید. آنها نیازی به تأکید بر ماهیت محصول و خدمات شما ندارند ، زیرا اینها به طور موثر ضرورت های سیاست ایمنی مواد غذایی را که توسط گواهینامه ISO 22000 اداره می شود ، برآورده می کنند.

مهم نیست رستوران یا هتل های شما چقدر کوچک یا بزرگ هستند و با چه نوع غذایی سرو می کنید. باید براساس هنجارهای تعیین شده توسط ISO عمل کند تا محصولات و خدمات ثابت ، ایمن و درستی را برای مشتریان ارائه دهد.

 

گواهینامه ISO مورد نیاز برای رستوران ها و هتل ها؟

صدور گواهینامه ISO 9001

صدور گواهینامه ISO 14001

صدور گواهینامه ISO 22000

صدور گواهینامه ISO 45001

 

صدور گواهینامه ISO 9001 برای رستوران ها:

استفاده از اصول ناظر بر گواهینامه ISO 9001 امکان توسعه روان سیستم مدیریت کیفیت و رستوران ها/هتل های شما را به عنوان فعالیت ها می دهد. به این ترتیب ظرفیت رستوران شما برای برآورده کردن درخواست ها و پیش نیازهای مشتری افزایش می یابد.

بهبود QMS رستوران شما می تواند به درآمد و مزایای آن نیز کمک کند. از این رو ، یکی از الزامات تجارت کافه شما ، صدور گواهینامه ISO است. نشان دادن وفاداری واقعی به ماهیت مورد و مدیریت می تواند قرارداد تجاری شما را تغییر دهد ، زیرا کارکنان انجمن نیاز به پیشرفت دارند.

 

استانداردهای مدیریت کیفیت در صنایع غذایی و آشامیدنی

کنترل مواد اولیه

 مواد اولیه اصطلاحی است که به تثبیت کننده هایی که برای تولید محصولات غذایی استفاده می شود ، گفته می شود. میوه های سبزیجات مستقیماً از مزرعه به خاطر این طبقه بندی به خاطر سپرده می شوند. این به طور مشابه شامل موارد مرغداری ، به عنوان مثال ، مرغ ، تخم مرغ و محصولات لبنی ، خوک و گوسفند است. ماهیان آب شیرین و آب دریا نیز به عنوان مواد ردیفی در صنعت فرآوری مواد غذایی در نظر گرفته می شوند. کنترل مواد ردیف به طور مستقیم در کنترل رویه هایی که هر دو از دستورالعمل های کیفیت مطابقت دارند ، تأثیر می گذارد.

 

کنترل فرایند

 این خط راهنما به روش تولید غذا مربوط می شود. در دراز مدت ، پیشرفتهای مقدماتی همراه با فعالیتهای ترمیمی مورد استفاده قرار می گیرد – سیستمهای پیشگیرانه می توانند محدوده خاصی از نگرانیهای ارزش را با توجه به عناصری مانند انبار ، وضعیت ، بنابراین TQM یا مدیریت کیفیت کلی و معیارهای صدور گواهینامه ISO 9001 با روش تولید مرتبط باشند. و دستورالعمل های کیفیت

ایزو14001 برای رستوران

صدور گواهینامه ISO 14001 برای رستوران:

بدیهی است ، در صورت عدم نیاز به تأیید گواهینامه ISO 14001 ، در آن زمان تجارت رستوران شما باید با تمام بیانیه های استاندارد موافقت کرده و اسناد و مدارک مناسب را داشته باشد. با این حال ، از جمله مشخصه های تنظیم انجمن شما ، تضمین پیش نیازهای ابتکار جدید برآورده شده است ، و غیره ، شما برخی از مقررات را در استاندارد کشف خواهید کرد که واقعاً می توانند به شما در انتقال برخی پیشرفت های بی بدیل به تجارت غذا کمک کنند. چطور می توانیم با جزئیات بیشتری به آنها بپردازیم و از مدلهایی که در اجرای مداوم من در تجارت غذا به عنوان مدل نشان داده شده استفاده کنیم.

بند برنامه ریزی استاندارد ISO 14001 چند الزامات کلیدی را مشخص می کند ، از جمله تمایز دیدگاه های زیست محیطی ، تعهدات سازگاری و تمایل به خطرات و گشایش ها. چطور است که آنها را به صورت جداگانه بگیریم.

دیدگاه های زیست محیطی: پس از بررسی ، مشخص شد که گاز و برق اضافی در آشپزخانه غذاخوری ، محل سرو و دفتر استفاده شده است. پس از گفتگو با متخصصان و کارکنان غذاهای لذیذ ، استراتژی “استفاده از رستوران” طراحی و توسط همه کارکنان مشخص شد.

قانون انطباق: مشخص شد که غذاخوری از یک “F-Gas” منسوخ در چارچوب خنک کننده خود استفاده می کند. این مورد اصلاح شد و یک تفاهم کمک برای تضمین پیشرفت مداوم و کاهش تهدید برای کارکنان و مشتریان ایجاد شد.

ریسک و فرصت: این احتمالاً یکی از اساسی ترین اجزای یک رستوران است. ما خطرات موجود در شبکه فروشگاه خود را تحلیل کردیم ، هم خطر وابستگی به یک ارائه دهنده واحد و هم گواهینامه های زیست محیطی ارائه دهندگان ، که گفتمان جذابی را باز کرد. پس از سه ماه مبادله و ترتیب ، غذاخوری به این نتیجه رسید که چگونه می توان با توجه به معیارهایی که برای روش خود تعیین کرده و بایگانی کرده ایم ، اندازه کالای خام را که به عنوان “مورد توجه زمین” یا “قابل قبول است” از 23 to به 67 change تغییر داد. اساساً ، این باعث پیشرفت فوق العاده ای در آگاهی شبکه موجودی ما در مورد مسائل طبیعی و بهبود عظیمی در اجرای زیست محیطی تا آنجا که ما در ارتباط با ارتباط خود مشخص کردیم ، شد.

ایزو22000 برای رستوران

صدور گواهینامه ISO 22000 برای رستوران:

صدور گواهینامه ISO 22000 امروزه استاندارد جهانی است و از دیدگاه های متعددی به نفع سازمان ها است. سازمان هایی که با پیروی از این دستورالعمل ها و جزئیات محصول خود را توسعه می دهند ، به تدریج مجاز به رقابت در بخش های تجاری متعدد در سراسر جهان هستند. برای مقامات صرافی ، گواهینامه ISO 22000 شانس در بازارهای استانی و جهانی را برابر می کند. این به دلیل هنجارهای جهانی و موقعیت تفاهمات سیاسی واقعاً تصفیه شده است و در صورت پیگیری ، آنها شیوه های موثری را ایجاد می کنند که بالاترین کیفیت غذا و امنیت را تضمین می کند.

این استاندارد را می توان برای هر رستوران و هتل ، از زمینه به فروشگاه شامل تولیدکنندگان ، حمل و نقل ، بسته بندی ، پردازنده ، خرده فروش ، بطری و رستوران اعمال کرد

گروه ISO 22000 استانداردهای بین المللی مدیریت ایمنی مواد غذایی این برنامه نشان می دهد که یک انجمن برای نشان دادن ظرفیت خود در کنترل خطرات بهداشتی به منظور تضمین حفاظت از تغذیه باید چه کاری انجام دهد. این بسیار خوب ممکن است توسط هر انجمن ای که به اندازه یا موقعیت آن در شیوه طبیعی زندگی اهمیت چندانی نمی دهد ، مورد استفاده قرار گیرد. نتایج غذاهای خطرناک نمی تواند مسخره باشد و مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO با تشخیص و کنترل خطرات مواد غذایی. استانداردهای بین المللی به همین تعداد از محصولات غذایی امروزی بارها و بارها از محدودیت های ملی عبور می کنند و امنیت شبکه تولید مواد غذایی در سراسر جهان را تضمین می کند.

 

صدور گواهینامه ISO 45001 برای رستوران:

صدور گواهینامه ISO 45001 به عنوان استاندارد ایمنی پذیرفته شده برای دارندگان رستوران ها و سازمان های بزرگتر رستوران در حال تبدیل شدن به اطمینان از حفظ رفاه و ایمنی کارکنان و احساس امنیت و ارزش برای کارکنان است. رستوران ها همچنین می توانند در حمایت از مراکز غذاخوری با شهرت خوب برای مراقبت از کارکنان و مشتریان احساس راحتی کنند. بنابراین ، بهترین روش برای صدور گواهینامه ISO 45001 در تجارت رستوران چیست؟ صدور گواهینامه ISO 45001 در حال تبدیل شدن به یک استاندارد امنیتی شناخته شده برای دارندگان رستوران و انجمن های بزرگتر رستوران است تا تضمین شود که رفاه و رفاه کارگران حفظ می شود و نمایندگان دارای احساس امنیت و احترام هستند. رستوران و هتل همچنین می توانند مبانی رستوران کوچک کوچک را با شهرت مناسب برای کارکنان و مشتریان یکسان احساس کنند. در مجموع ، بهترین تکنیک برای دستیابی به گواهینامه ISO 45001 در تجارت رستوران چیست.

 

مزایای صدور گواهینامه ISO برای رستوران ها

بهترین شیوه ها را ترویج می دهد: صدور گواهینامه ISO و استانداردهای مختلف به شما امکان می دهد تا به روشهای تجویز شده در سطح جهانی برای تجارت خود دسترسی پیدا کنید. اقدامات برای همه چیز از سیستم مدیریت کیفیت گرفته تا عملکرد محیطی ، حفاظت از اطلاعات ، ایمنی غذا و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت وجود دارد.

حمایت از بهره وری بیشتر: رعایت استانداردها از شما انتظار دارد که فرم های کسب و کار خود را به روشنی مشخص ، ضبط و نمایش دهید. علاوه بر این ، باید مقاصدی را برای سازمان خود تعیین کرده و پیشرفت خود را بسنجید

مشتری را راضی نگه می دارد: استانداردها با بهبود مدیریت غرغرو ، کنترل کیفیت و رعایت رضایت مشتری به حفظ رضایت مشتری کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد یکی از مزایای اصلی صدور گواهینامه کاهش شکایات مشتریان است.

درآمد را بهبود می بخشد: صدور گواهینامه می تواند نگرانی اصلی شما را پشتیبانی کند. سه مورد از هر پنج سازمانی که ISO دریافت کردند ، درآمد خود را افزایش دادند ، همانطور که در سال 2015 در 92 معاینه نشان داده شد. افزایش درآمد اساساً بیشتر از سازمانهای بدون اطمینان بود.

برای همه اندازه ها کاربرد دارد: صدور گواهینامه برای مشاغل در نظر گرفته شده بسیار ارزشمند است ، حتی برای افرادی که فقط چند کارگر دارند. برخی از اوقات سازمان های کوچک تر در پی ضرورت های موجودی شبکه یا زمانی که نیاز به دریافت بهترین شیوه ها در وظایف خود دارند ، به دنبال اعتباربخشی هستند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست