گواهینامه ایزو اصل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو اصل

 

 

 

 

گواهینامه ایزو اصل

گواهینامه ایزو اصل

چگونه باید گواهینامه ایزو اصیل و با اصالت ISO را از گواهینامه ایزو غیر اصیل و بی اصالت تشخیص دهیم. تشخیص ایزو اصل از گواهی ایزو غیر اصل چگونه ممکنه؟ سوالی که برای غالب شرکتهای درخواست کننده ایزو و اکثر متقاضیان گواهی ایزو پیش نیاید همین سوال هست. متاسفانه بسیاری از افراد و شرکتهای سودجو هستند که از عدم آگاهی متقاضیان ایزو اصل و معتبر سوء استفاده می کنند و آنها را اغفال می کنند و با استفاده از ابزار فریبنده گوگل مانند طراحی وب سایتهای مختلف دارای ظاهر و شکل گول زننده و همچنین درج نامهایی یر سایتشان با اصطلاحات و لقبها و اسامی فریبنده با صرف هزینه و دادن پول به گوگل در لینکهای اول درون گوگل قرار می گیرند و اما گواهی ایزو جعلی صادر می کنند.

 

شرکت اصلی صادر کننده گواهینامه ایزو

شرکتهای اصلی گواهی دهنده و صادر کننده گواهی ایزو درون کشور ایران همگی خودشان را  اصل و معتبر و اصیل و بااصالت می دانند و مدعی هستند که گواهی ایزو صادره آنها معتبر و اصیل هست البته تعدادیشان حقیقت را می گویند و واقعا گواهی نامه صادر شده آنها اصلی هست. به همین جهت اینجاست که آگاهی و اطلاع مشتری بایست کامل و تکمیل باشد و مشتری و متقاضی آگاهی کافی داشته باشد. آگاهی و اطلاع فنی و حقوقی در خصوص گواهی نامه ایزو اصالت و تشخیص اصل و غیر اصل بودن از اهمیت بالایی برخوردارست و بایستی درباره اش تحقیق گشته و مورد بررسی قرار گیرد

 

نحوه بررسی اصل بودن گواهینامه ISO

نحوه بررسی و سنجش اصالت گواهی ایزو ISOبدین منوال هست که مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو که اصطلاحا CB نامیده می شوند. هر CB باسیتی تحت اعتبار یک نهاد دولتی مجوز فعالیت داشته باشد و تحت اعتبار آن سازمان دولتی اعتباردهی و اقدام به فعالیت و ثبت و صدور گواهینامه ISO نماید. هچنین هر کشوری حداقل یک نهاد اعتبار دهنده دارد به این سازمانهای دولتی در اصطلاح AB گفته می شود. AB هر کشوری بایستی خودش در یک سازمان یا نهاد بین المللی عضویت داشته باشد. این نهاد بین المللی را در اصطلاح IAF می گویند. پس اینگونه بایستی گفت که CB باید تحت اعتبار یک AB بوده و فعالیت کند که خود آن AB بایستی عضویت IAF داشته باشد. چنانچه CB باشد که با این روش گواهی ایزو صادر کند قطعا گواهی نامه ایزو اصل صادر می کند. اهمیت توضیحات بیان شده به این دلیل هست که برخی موسسات و شرکتهای صادر کننده ایزو با وجود اینکه مجوز صدور ایزو اصل را دارند ولی با سودجویی و سواستفاده از این مجوز با سودجویی از عدم آگاهی متثاضی اقدام به صدور گواهی ایزو بین المللی می کند که دارای عضویت IAF نیست.  مثلا تصور کنید یک نمایندگی فروش قطعات خودروی یک شرکت خاص با وجود اینکه مجوز نمایندگی شرکت خودرو سازی مزبور خود را دارد، اما میاید و قطعه غیر اصلی به مشتری خودش می فروشد. مشتری نیز به دلیل اینکه به این شرکت و برند و اسم و اعتبارش اعتماد کرده میاید و قطعه غیر اصلی را می خرد. درباره سازمانها و شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو هم همین اتفاقی می افتد و اشخاص و شرکتها و سازمانهای سودجو مدعی صدور ایزو به ثبت و صدور گواهی ایزو غیر IAF اقدام می کنند.

 

برای گرفتن گواهینامه ISO اصلی از کجا شروع کنیم؟

برای دریافت و اخذ گواهی نامه ایزو اصل و با اصالت بهترست در ابتدا اطلاعات لازم حقوقی و فنی را از طریق مرکز سیستم کاران به دست بیاورید. کادر مجرب و مشاورین باتجربه سیستم کاران بصورت 24 ساعته تمامی خدمات مشاوره رایگان را تنها با یک تماس در اختیار شما قرار می دهند. این مرکز گواهینامه ایزو اصل و مدرک ISO اصلی را با کمترین هزینه و زمان ممکنه با قابلیت استعلام و رجیستری در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار می دهد. کلیه مستندات ایزو مرکز جهت بوجود آوردن یک سیستم نظام مند و بهره وری کافی بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد.

با ما در ارتباط باشید….

 

گواهینامه ایزو اصل صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

 

فهرست