گواهینامه ایزو از آلمان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. گواهینامه ایزو از آلمان

گواهینامه ایزو از آلمان

گواهینامه ایزو از آلمان

ایزو سازمانی می باشد که همه ی استانداردها و الزامات تعریف شده استانداردها تماما داخل آن تهیه و تدوین گشته اند و همچنین کشورهای زیادی در درون آن سازمان عضویت دارند. مقر سازمان جهانی ایزو ISO درون ژنو سوئیس هست. همه ی استانداردها درون سازمان جهانی ایزو تهیه و تدوین شده اند. متن استانداردهای تدوین شده ابتدا مورد بررسی قرار می گیرند و سپس این متن طی جلسه یا جلساتی مورد بررسی قرار می گیرد و اصلاحات لازمه که انجام شد با اخذ اکثریت آراء مورد تایید قرار می گیرد و سپس به عنوان استاندارد  منتشر می گردد و در عرصه جهانی ورود می کند. ایزو همچنین الزامات تدوین شده تمامی مشاغل و حرفه های مختلف و حوزه های متفاوت را درون خود تعریف و تبیین می کند و برای همه ی مشاغل الزامات لازمه ای تعریف شده است که در قالب یک استاندارد تخصصی به عنوان رهگشای سازمانها منتشر می گردد و به نوعی نقشه راه سازمانها جهت پیشرفت و بهره وری هست. استانداردهای زیادی درون سازمان جهانی ایزو تدوین گشته که کلا این استانداردها را می توان دو دسته تعریف کرد: انواع استانداردهای ایزو عمومی و انواع استانداردهای ایزو تخصصی . سازمان جهانی ایزو ISO کلیه ی این استانداردها که تدوین می شوند را درون سایت خود طبق آخرین ورژن تصویب شده قرار می دهد. جهت مشاهده انواع استانداردهای ایزو با آخرین ورژنهای تدوین شده می توانید با ورود به سایت WWW.ISO.ORG  انواع استاندارد را در آنجا مشاهده نمایید.

آلمان هم یکی دیگر از کشورهایی ست که عضویت سازمان جهانی ایزو را دارد و درون این سازمان عضویت دارد. و نمایندگانشان داخل نهاد بین المللی IAF عضویت دارند و تحت نظر نهاد بین المللی IAF مانند باقی کشورها فعالیت می کنند که نماینده کشور آلمان DAKKS هست.

 

IAF چیست؟

IAF نهاد بین المللی اعتبار دهندگان هست که به عنوان بالا دست ترین نهاد اعتبار دهی می باشد و کلیه ی استانداردهای ایزو تهیه و تدوین شده تحت نظر IAF دارای بالاترین سطح اعتبار هست و سازمان جهانی ایزو تنها و فقط نهاد IAF را در جهت ثبت و صدور ایزو معتبر می داند. AB ها یا در حقیقت همان مراجع اعتبار دهنده ایزو نمایندگان IAF هستند که میایند و به CB ها یا همان مراجع صادر کننده ایزو اعتبار داده و بهشان اعتبار می بخشند و به آنها مجوز ثبت و صدور گواهی ایزو را می دهند. تمامی AB ها بایستی از قوانین نهاد IAF تابعیت کنند و تابع قوانین نهاد IAF باشند. گواهی نامه ایزو اصیل و بااصالت به همین صورت و روال صادر می شود یعنی گواهی نامه هایی که نهایتا تحت اعتبار IAF هستند و از طریق AB های فعال تحت نظارت IAF اعتبار و مجوز ثبت و صدور دارند. نمایندگان فراوانی تحت عنوان همان AB در داخل نهاد IAF عضویت دارند. به عنوان مثال نماینده ایران NACI می باشد که تنها مرجع IAF هست که در ایران فعالیت می کند و از نمایندگان کشورهای دیگر می توان DAKKS آلمان ، UKAS انگلستان ، ACCREDIA ایتالیا و SAS سوییس و JAS-ANZ استرالیا را نام برد. باید به این نکته نیز توجه کرد که هر کدام از AB ها اجازه صدور ایزو تعداد محدودی از انواع گواهی ایزو را می توانند به سی بی بدهند و AB ها اجازه ثبت و صدور تمامی انواع و اقسام گواهی ایزو را ندارند و مثلا یک AB مجوز صدور ایزو 13485 را دارد و یک  AB دیگر مجوز صدور ایزو 13485 را ندارد و مجوز ایزو 29001 را دارد و آن یکی مجوز صدور ایزو 29001 را ندارد.. جهت اطلاع و آگاهی از این امر به سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU وارد شوید.

امروزه سودجویان و کلاهبرداران متعددی به بازار ورود کرده اند و گواهی نامه ایزو فیک صادر می کنند و مدعی هستند که این گواهی نامه تحت نظر DAKKS آلمان می باشد و لوگو DAKKS و IAF را هم بر روی آن می زنند اماکه گواهینامه مورد نظر فیک و تقلبی می باشد. البته لازم بذکر هست که از ماه آوریل سال 2021 تمامی مراجع ثبت و صدور گواهی ایزو حق  ندارند که لوگو AB و IAF را روی گواهی ایزو درج نمایند و به همین دلیل خود IAF جهت رجیستری اقدام می کند. جهت و اعتبار سنجی گواهی نامه ایزو تحت اعتبار IAF باید که وارد سایت www.iafcertsearch.org شوید و سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و استعلام اعتبار ایزو IAF را از طریق این سایت پس از دادن اطلاعات بررسی کنید.

مرکز سیستم کاران از بزرگترین و اولین مراکز ثبت و صدور ایزو بعنوان یکی از مراکز عام المنفعه آگاهی های لازم را در جهت اصالت ایزو و همینطور مراجع صادر کننده ایزو تحت اعتبار تمامی AB های کلیه ی کشورها همچون آلمان را در اختیار درخواست کنندگان و متقاضیان دریافت گواهینامه ایزو قرار می دهد. مشاورین مرکز سیستم کاران با شناسایی همه ی AB های معتبر  هر نوع اطلاعاتی را که متقاضیان درباره مراجع صادر کننده ایزو و AB ها نیاز دارند را بهشان می دهد و در جهت میزان اعتبار سنجی و نحوه رجیستری انواع گواهی ایزو با استفاده از وجود مشاورین خبره آنها را راهنمایی می کند تا این سازمانها در دام افراد کلاهبردار و سودجو که خودشان را به عنوان معتبرترین مرجع معرفی می کنند و ولی با ظاهر سازی و فریب اذهان و همچنین درج لوگو و برچسب و نیز مهر برجسته و ترفندهای مختلف دیگر گواهی نامه ایزو معتبر اما در عین حال فیک را صادر می کنند که در واقعیت امر فاقد اعتبار هستند و با ساختن سایتهایی با اسامی و عناوین دهان پر کن و عوام فریب گواهی های ایزو را درون آن سایتها دارای قابلیت رجیستری معرفی میکنند که حتی نام سایتها ساختگی بوده و با سواستفاده از نام برندهای مختلف و کم و اضافه کردن پسوند و پیشوند و با بازی کلمات شبیه سایتها معتبر ساخته شده اند.

با مرکز ما و مشاورین ما از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

گواهینامه ایزو از آلمان صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

فهرست