چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

 

 

چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چطوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

ایزو را از کجا باید بگیریم؟ نحوه اخذ گواهینامه ایزو چگونه است؟ سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که به صورت اختیاری یا ملزم به گرفتن گواهینامه ایزو هستند از طریق گوگل سؤالات فوق را سرچ میکنند و به دنبال مراکز و مراجع معتبری هستند که بتوانند گواهینامه‌های معتبر را دریافت کنند یا بعضاً یک سری از شرکت‌ها هستند که فقط اخذ گواهی و مدرک ایزو برایشان مهم است و کاری به اعتبار و اصالت مراجع صدور گواهینامه ایزو ندارند. بنابراین با توجه به خواسته متقاضیان مراحل اخذ گواهینامه ایزو با توجه به نوع مرجع صادرکننده ایزو به دو صورت برای شما مطرح می‌گردد.

انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو بستگی به اهداف سازمان و درخواستی که مجموعه متقاضی گواهی دارد انجام می‌شود. برای صادرات کالا از چه مرجعی باید ایزو بگیریم؟ جهت شرکت در مناقصات کدام مرجع کار صدور گواهینامه ایزو را فوری انجام می‌دهد؟ آیا اخذ گواهینامه ایزو جهت برند سازی کاربرد دارد؟ آیا گواهینامه ایزو ارزان وجود دارد؟ آیا برای انجام کارهای بازاریابی مراجع گواهی ایزو صادر می‌کنند؟ طراحی و پیاده‌سازی واقعی استانداردهای ایزو را چه مراجعی انجام می‌دهند؟ شرط گرفتن گواهی ایزو چی هست؟ برای تمامی سوالات و اهداف شما متقاضیان محترم مراجع بین المللی و مراجع خصوصی زیادی هستند که کار صدور گواهی ایزو را انجام می‌دهند.

 

شرایط اخذ گواهینامه ایزو

گرفتن گواهینامه ایزو ملزم به داشتن شرط یا شرایط خاصی نمی‌باشد.‌ اگر مجموعه شما با تعدادی کارگر و کارمند در حال انجام یک سری فعالیت و انجام فرآیند باشد و یا دارای دفتر مرکزی باشد براحتی می‌تواند با هر نوع کسب و کاری که دارد و با هر وسعت و تعداد پرسنلی انواع گواهینامه‌های ایزو را دریافت نماید.

 

مراحل گرفتن گواهینامه ایزو از مراجع بین‌ المللی چگونه است؟

به مراجع صدور گواهینامه در اصطلاح CB می‌گویند. CB های معتبر و اصیل زیر نظر یک AB اعتبار دهی می‌شوند. یک انجمن اعتبار دهنده به نام IAF نیز وجود دارد که بر AB هر کشور نظارت و مدیریت می‌کند. بنابراین به مراجع معتبر صدور گواهینامه ایزو مراجع IAF دار می‌گویند. هر کشوری یک AB معتبر عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF دارد. مثلا AB کشور ایران NACI مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران می‌باشد.

 

چگونه گواهینامه ایزو بگیرم؟

مرحله اول برقراری تماس با یک مرکز مشاوره معتبر و آماده سازی مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه ایزو می‌باشد.‌

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن گواهینامه ایزو

سازمان‌ها و مجموعه‌های متقاضی ایزو برای گرفتن گواهینامه ایزو نیازی به فرآهم سازی مدارک سخت و پیچیده‌ای ندارند. فرم ثبت نام گواهینامه ایزو ( Application form ) و تهیه نمونه مستندات گواهینامه ایزو از جمله مدارک لازم هستند.

مرحله دوم دریافت فرم ثبت نام گواهینامه ایزو و تکمیل مشخصات حقوقی شرکت و نام مدیرعامل می‌باشد. فرم درخواست گواهی ایزو را از مرکز سیستم کاران بگیرید و تکمیل آیتم‌های فارسی و انگلیسی فرم را با مشاوره و آموزش رایگان کارشناسان ما انجام دهید.

مرحله سوم مشخص نمودن اهداف و برنامه‌های سازمان می‌باشد. اهداف هر سازمانی در انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو بسیار مؤثر می‌باشد.

مرحله سوم تعیین گواهینامه ایزو می‌باشد. گواهینامه ‌ها و استانداردهای ایزو متناسب با هر نوع شغل و حرفه‌ای تهیه و تدوین شده‌اند. مجموعه‌های متقاضی گواهینامه ایزو می‌توانند با توجه به زمینه فعالیتی که دارند یک یا چند گواهینامه ایزو را همزمان دریافت نمایند.

مرحله چهارم انتخاب مرجع بین المللی و معتبر جهت صدور گواهینامه ایزو می‌باشد.

مرحله پنجم تهیه نمونه مستندات ایزو می‌باشد که مرکز سیستم کاران کلیه نمونه مستندات را در قالب فایل WORD و به صورت رایگان در اختیار متقاضیان محترم قرار می‌دهد.

مرحله ششم طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی قوانین و دستورالعمل‌های ایزو می‌باشد.‌

مرحله هفتم انجام ممیزی داخلی توسط کارشناس در مجموعه جهت رفع عیب‌ها و نواقص انجام می‌شود.

مرحله هشتم انجام ممیزی خارجی توسط بازرس مرجع صدور انجام می‌گیرد.‌

مرحله نهم در نهایت ثبت و صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود.

مرحله دهم تمدید ممیزی و‌ مراقبتی از استقرار سیستم‌ها و استانداردهای اجرا شده می‌باشد.

 

مراحل گرفتن گواهینامه ایزو از مراجع خصوصی بعلت ملزم نبودن سازمان به طراحی و پیاده‌سازی استانداردهای ایزو خیلی سریع‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود. سازمانها و شرکتهایی که قصد برند سازی و تبلیغات و بازاریابی وسیع‌تر و حضور در مناقصات را دارند برای گرفتن گواهینامه ایزو ، مراجع خصوصی را برای صدور گواهینامه ایزو انتخاب میکنند. اخذ گواهی ایزو از مراجع خصوصی بسیار ارزان و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

 

فهرست