همه‌ی آنچه باید در مورد گواهینامه CE ارزان و فوری بدانید!

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. همه‌ی آنچه باید در مورد گواهینامه CE ارزان و فوری بدانید!

 

 

 

گواهینامه CE

گواهینامه CE اروپا چیست؟

امروزه بعضی از تولیدکنندگان مایل به فروش محصول خود در کشورهای اروپایی هستند و برای این کار می خواهند یک گواهینامه CE ارزان و فوری تهیه کنند تا هرچه زودتر اقدام به صادرات و فروش محصولات خود کنند.

 

گواهینامه CE ارزان و فوری

گواهینامه CE ارزان و فوری را می توان از بسیاری از شرکت ها تهیه کرد اما قبل از این کار لازم است ابتدا با این گواهینامه معتبر و مراحل دریافت آن آشنا شوید. در مقاله بعدی، ما شرکت نوین سرت را به عنوان یک شرکت معتبر برای تهیه گواهینامه CE ارزان و فوری خدمتتان معرفی می کنیم.

گواهینامه CE یک مدرک لازم برای عرضه بسیاری از محصولات در کشور های اتحادیه اروپا وکشورهای منطقه اقتصادی است. این گواهینامه ثابت می کند که محصولات تولیدی تحت دستورالعمل های مربوطه ارزیابی شده اند و مطابق با الزامات ایمنی، بهداشت و حفاظت از محیط زیست، مطابق با دستورالعمل های رویکرد جدید تولید شده اند و همه ی این موارد در آن ها رعایت شده است. گواهینامه CE شامل کلیه محصولات تولید شده در کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین محصولات خارجی می باشد که به کشورهای اتحادیه اروپا ارسال می شود.

 

مراحل دریافت گواهینامه CE

برای دریافت گواهینامه CE یا استفاده از علامت CE، مراحل خاصی لازم است، طی شود. در ادامه این مراحل بیان شده است.

  • اولین مورد از این مراحل تعیین الزامات محصول از نظر بخشنامه های اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال، اسباب بازی ها، تجهیزات الکتریکی، ماشین آلات، وسایل پزشکی، آسانسور و تجهیزات محافظ شخصی محصولات، از جمله گروه های محصولاتی هستند که CE Marking را اعمال می کنند. در بخشنامه های مربوطه، الزامات اساسی را که محصولات باید برآورده کنند، بیان می شود.
  • در مرحله دوم اخذ گواهی نامه CE، سازنده محصول باید این موضوع را مشخص کند که آیا این محصولش شرایط خاصی را برآورده می کند یا خیر؟ خود تولید کنندگان تعیین می کنند که آیا این محصولات الزامات بخشنامه مربوط به اتحادیه اروپا را برآورده می کنند یا خیر. اگر استانداردهای اتحادیه اروپا برای محصولات هماهنگ باشد و این استانداردها در طی فرایند تولید رعایت شود، مطابق با معیارهای مندرج در بخشنامه های مربوط به اتحادیه اروپا تلقی می شوند. به طور کلی، استفاده از این استانداردها اختیاری است و سازنده مجبور نیست از آنها استفاده کند. تکنیک های دیگر ممکن است در بخشنامه های مربوطه برای برآورده کردن الزامات اساسی منطقه محلی استفاده شود.
  • در سومین مرحله از دریافت گواهینامه CE اروپا یک نهاد مطلع محصول را مورد آزمایش و تایید قرار می دهد. این فرایند برای همه محصولات صدق نمی کند. برای برخی از محصولات، لازم است تا تایید انجام شود که این محصول برخی از نیازهای فنی از ارگان های خاص ارزیابی سازگاری، یعنی ارگان های مطلع را برآورده می کند. در صورت نیاز توسط نهاد مطلع، این اطلاعات از پایگاه داده NANDO در وب سایت اتحادیه اروپا در دسترس است. برای دسترسی به سایت NANDO از لینک https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/index.cfm استفاده کنید.
  • مرحله چهارم دریافت گواهینامه CE تست یا آزمایش محصول است. اگر نیازی به تایید محصول توسط یک سازمان یا آزمایشگاه مستقل نباشد، تولید کنندگان ممکن است آزمایش از یک مقام ذیصلاح بی طرف و مستقل را برای بررسی انطباق با الزامات فنی درخواست کنند. روش های آزمایش برای تعیین خطرات ناشی از استفاده از محصولات مفید است. تولیدکننده ممکن است چنین آزمایشاتی را در آزمایشگاه های خود انجام دهد.
  • در مرحله پنجم دریافت گواهینامه CE اروپا، باید یک پرونده فنی شامل اسناد و مدارک محصول مانند نتایج آزمایش و گزارش هایی که مشخص می کند محصول، الزامات مورد نیاز فنی را برآورده می کند، برای آن تهیه شود.
  • سرانجام، آخرین مرحله از گواهی نامه CE تهیه اظهارنامه مربوط به انطباق و قرار دادن نشانCE  بر روی محصول است. اظهارنامه انطباق باید توسط سازنده(تولید کننده) تهیه شده باشد و باید حاکی از آن باشد که محصول کلیه الزامات قانونی مربوط را برآورده می کند. نشانCE  باید قابل مشاهده، خوانا و غیرقابل توصیف باشد. علاوه بر این، اگر یک نهاد مطلع در فرآیند صدور گواهینامه CE همانطور که در مرحله 3 شرح داده شده است، شرکت کند، باید شماره شناسایی body مطلع شده در محصول گنجانده شود.

 

همه ی مراحل بالا برای دریافت گواهینامه CE باید طی شود، شرکت نوین سرت برای دریافت گواهینامه CE ارزان و فوری در خدمتتان است. برای اطلاع از خدمات ما به سایت  WWW.SYSTEMKARAN.COM مراجعه کنید یا برای دریافت مشاوره با شماره 79165 -021 تماس بگیرید، همکاران ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما پیرامون دریافت گواهینامه CE ارزان و فوری هستند.

 

تشخیص لوگوی اصل CE از لوگوی تقلبی

برای تشخیص آرم CE اتحادیه اروپا ، باید با دقت به این نشان نگاه کنیم، اگر لوگوی CE دارای مشخصات زیر بود یک لوگوی اصلی است و در غیر اینصورت از لوگوی تقلبی روی محصول استفاده شده است.

سه شاخه حرف E: خط مرکزی باید کوتاه تر باشد.

فضای بین C و E: این فاصله باید کاملا بزرگ باشد.

بد نیست بدانید که یک شایعه وجود دارد که می گویند دو نشان CE وجود دارد، یکی برای اتحادیه اروپا و دیگری برای “China Export”، این مطلب کاملا اشتباه است. فقط یک آرم CE در جهان وجود دارد.

 

گواهینامه CE ارزان و فوری

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست