هزینه دریافت گواهینامه ISO چقدر است؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. هزینه دریافت گواهینامه ISO چقدر است؟

هزینه دریافت گواهینامه ISO چقدر است؟ 

هزینه دریافت گواهینامه ISO چقدر است؟

پیچیدگی و اندازه یک سازمان تا حد زیادی هزینه صدور گواهینامه ISO را تعیین می کند و بر آن تأثیر می گذارد.

مجمع بین المللی اعتباربخشی (IAF) الزاماتی را منتشر می کند که دستگاه های صدور گواهینامه (CB) باید برای تعیین زمان ممیزی برای ممیزی سیستم های مدیریتی شما رعایت کنند. این الزامات تعداد کارکنانی را که در سازمان شما کار می کنند ، پیچیدگی فعالیت های شما و تعداد سایت هایی که سازمان شما از آنها فعالیت می کند ، در نظر می گیرد.

اگر برای دریافت گواهینامه برای تأیید اعتبار با بسیاری از CB تماس گرفته اید ، ممکن است متوجه تفاوت هایی بین آنها شوید. این تفاوتها اغلب به دلیل هزینه های اداری و نرخ روز ممیزی است.

نرخ روز می تواند بین CB ها متفاوت باشد ، همچنین هزینه های آماده سازی ممیزی و گزارش نویسی نیز متفاوت است.

 

هزینه عدم دریافت گواهینامه ISO چقدر است؟

امروزه اکثر سازمانها در رقابت ، ارتباط ، تقاضای مصرف کننده و انتظارات مشتری هستند. به دست آوردن مشتری کار دشواری است ، به ویژه در بازار رقابتی امروز ، اما حفظ مشتری اغلب با یک حرکت اشتباه یا محصول بدی که به طور بالقوه شهرت شما را از بین می برد ، به همان اندازه دشوار است.

 

الزامات برآورده نشده مشتری:

در نظر بگیرید ، اگر سازمانی بر بازدهی کوتاه مدت تمرکز کند و در جهت درک و برآوردن نیازهای مشتری تلاش نکند ، در بلندمدت بر نام تجاری سازمان و وفاداری مشتری تأثیر منفی می گذارد ، که همچنین بر شهرت شرکت تأثیر منفی می گذارد. سازمان های حریص و مبتدی می توانند با واکنش مشتریان به دلیل رسوایی ها ، بررسی های تند و شهرت بد توده ها روبرو شوند که غلبه بر آنها و بازگشت از آنها بسیار دشوار است.

پیاده سازی سیستم مدیریت ISO به سازمان کمک می کند تا اهداف بلندمدت ، جهت راهبردی ، سیاست های منطبق با اهداف و اهداف را در نظر بگیرد و روش های تفکر مبتنی بر ریسک که به طور خاص برای سازمان طراحی شده است تا کارایی و به نوبه خود سود را افزایش دهد.

 

کیفیت محصول:

مانند انتظارات مشتری ، کیفیت محصول برای مصرف کننده امروز ضروری است. مشتریان شما انتظار دارند که کالاها و خدماتی که ارائه می دهید انتظارات آنها را برآورده کند. آنها محصول شما را با هدف نهایی خریداری می کنند ، و شما باید به آن قول عمل کنید – خواه یک بار باشد ، خواه هزاران بار

هر محصول یا خدماتی که ارائه می دهید باید از این انتظارات ، اگر از آنها فراتر نرود ، سازگار باشد. هرگونه انحراف در این خروجی با کیفیت می تواند دلیل شکایت مشتری یا از دست دادن مشتری و شهرت شما در ذهن و حلقه آنها باشد. حفظ این کیفیت روز به روز باید هدف اصلی شما به عنوان یک سازمان باشد و استانداردهای ISO برای دستیابی به این هدف از طریق سیستم های کیفیت قابل اندازه گیری و قابل اندازه گیری که به طور خاص برای سازمان شما طراحی شده است تا خروجی های کیفی را بر اساس مبانی ثابت و اقدامات لازم جهت رفع انحرافات قبل از ایجاد آنها ، تعیین کند. به دست مصرف کننده برسد

 

اهداف شرکت:

صدور گواهینامه ISO شرکت را ملزم به شناسایی و توصیف فرایندها و اهداف مختلف با استفاده از معیارهای تجاری می کند. بنابراین ، نداشتن گواهینامه ISO می تواند مشتریان و تامین کنندگان را در مورد اهداف و نتایج سازمان مبهم کند.

به خصوص برای مشتریان و تأمین کنندگان که در سایر نقاط جهان فعالیت می کنند و در خارج از کشور خرید می کنند ، خرید از شرکت های دارای گواهینامه ISO اغلب یک الزام برای برآوردن پروتکل های شرکت خود است.

از آنجا که صدور گواهینامه ISO در سراسر جهان یکسان است ، شرکت ها می توانند مطمئن باشند که هنگام خرید از سازمان های دارای گواهینامه ISO ، محصول با کیفیتی را در خارج از کشور دریافت می کنند.

 

روحیه کارکنان و فرهنگ شرکت:

با صدور گواهینامه ISO ، کارکنان یک سازمان از اسناد و اهداف مشخص ، استراتژی ها و فرآیندهای عملیاتی که به طور خاص برای آنها ساخته شده است و به آسانی برای همه قابل درک است ، بهره مند می شوند.

ایزو این نکته را تضمین می کند که شرکت ها مستقیماً با کارکنان خود در مورد چگونگی بهبود سازمان ، کار در جهت جهت گیری استراتژیک و برنامه کیفیت و نحوه انجام کار خود در کارآمدترین آنها صحبت کنند.

با وجود این برنامه ها ، کارکنان به توانایی های خود در نقش های خود و علاقه فعالانه شرکت به رفاه خود اعتماد می کنند. کارکنانی که نسبت به شغل ، کارفرما و مسیر شغلی خود اطمینان دارند ، بیشتر از موقعیت خود لذت می برند و بنابراین زمینه های خوبی را برای فرهنگ شرکت پایدار و ایده آل ایجاد می کنند. این به سازمان شما بستگی دارد که فرهنگ شرکت خوب را با افراد خوب و شیوه های خوب بسازید ، و صدور گواهینامه ISO می تواند پایه و اساس خوبی برای توسعه باشد.

 

هزینه اخذ ایزو :

هزینه های ممیزی بین CB ها متفاوت است ، اما هزینه های معمولی شامل زمان ممیزی ، هزینه های اداری و هزینه های سفر است. در حالی که صدور گواهینامه گران به نظر می رسد ، هزینه فرصت بدون گواهینامه بسیار بیشتر است. تعداد معاملاتی را که بدون گواهینامه از دست داده اید ، سطح ناکارآمدی هایی را که از رویه ها و فرایندهای بیهوده انجام می دهید و هزینه های بلند مدت مرتبط با آن در نظر بگیرید.

صدور گواهینامه ISO از شما می خواهد که در اوج کار خود را انجام دهید ، با استفاده از تفکر مبتنی بر ریسک کار کنید و به طور مستمر پیشرفت کنید. اینها همه مزایای تجاری هستند که به موفقیت بلند مدت شما کمک می کند. شناخت بین المللی: از آنجا که صدور گواهینامه ISO یک استاندارد بین المللی برای سیستم های کیفیت و مدیریت است و توسط میلیون ها سازمان در سراسر جهان استفاده می شود ، گواهینامه یک دستاورد است که در سراسر جهان شناخته شده است.

با رشد پایگاه های اطلاعاتی که مصرف کنندگان و تأمین کنندگان برای تأیید گواهینامه های فعال شرکتها دسترسی دارند ، مصرف کننده بیشتر از همیشه آگاه است و این چیزی است که همه سازمانها هنگام نگاه به بازار جهانی باید به آن توجه کنند. اثبات توانایی های خود با یک سیستم مدیریت شناخته شده بین المللی می تواند به افزایش اعتبار و اعتماد شما در صحنه جهانی کمک کند و گاهی اوقات تنها راهی است که می توانید در سطح بین المللی رقابت کنید.

 

 مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فهرست