نحوه پیاده سازی سیستم های مدیریتی ( ایزو ISO )

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نحوه پیاده سازی سیستم های مدیریتی ( ایزو ISO )

 

نحوه پیاده سازی سیستم های مدیریتی ( ایزو ISO )

نحوه پیاده سازی سیستم های مدیریتی ( ایزو ISO )

نحوه پیاده سازی سیستم های مدیریتی ( ایزو ISO ) در 8 مرحله با ISO آشنا شوید:

 همه چیز را برای اجرا برنامه ریزی کنید.

مسئولیت ها ، خط مشی ها و اهداف را مشخص کنید.

مستندات خود را توسعه دهید.

 سیستم مدیریت خود را راه اندازی کنید.

 عملکرد خود را مرور کنید.

 ارزیابی و ثبت نام برای صدور گواهینامه

پیشرفت متداوم

راز پیاده سازی ISO و سیستم های مدیریتی جدید این است:

برنامه ریزی خوب

 خرید + تصویب طرح دقیق پروژه توسط مدیران ارشد

ایزو یک راه فوق العاده است تا به مشتریان خود نشان دهید که متعهد هستید بهترین کیفیت را در اختیار آنها قرار دهید.  در حالی که این یک ضرورت نیست ، داشتن گواهینامه ISO نشان می دهد که تجارت شما از استاندارد و الزامات خاصی در مورد مدیریت کیفی محصولات و فرآیندها و ایمنی پیروی می کند.

 

مرحله اول: با ISO آشنا شوید

شما باید یک نسخه استاندارد ISO را خریداری کرده و مفاهیم کلیدی را مرور کنید . همه باید از الزامات استاندارد ، الزامات روش مستند و نوع اسناد و مدارک مورد نیاز شما مطلع باشند. ISO ساختاری را برای الزامات اصلی یک سیستم مدیریت فراهم می کند اما انعطاف پذیر است به طوری که می تواند برای همه انواع مشاغل مناسب باشد . برای شما مهم است که بفهمید استاندارد به طور خاص در مورد تجارت شما چگونه اعمال می شود . این انعطاف پذیری به شما امکان می دهد تا الزامات تعیین شده به نحوی که برای سازمان شما منطقی است را برآورده کنید.

 

مرحله دوم: همه چیز را برای اجرا برنامه ریزی کنید.

داشتن یک برنامه جامع برای انتقال به یک سیستم جدید ضروری است. وقتی افراد مناسب را در کار داشته باشید ، فرایند آن بسیار ساده تر خواهد بود. تیم شما یک برنامه کاربردی ایجاد می کند که کسب و کار شما را برای موفقیت آماده می کند.

 

مرحله سوم: تعیین مسئولیت ها ، خط مشی ها و اهداف خط مشی کیفیت

 در شرکت شما بخشی جدایی ناپذیر از متعهد نگه داشتن تجارت شما برای تحقق اهداف و تمرکز بر رضایت مشتری است. خط مشی کیفیت شما یکی از موارد کلیدی است که برای اندازه گیری سازمان شما هنگام تعیین موفقیت سیستم مدیریت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مرحله چهارم: مستندات خود را توسعه دهید

حفظ سوابق سیستم مدیریت شما دارای گواهینامه ISO است. مدارک خاصی وجود دارد که شما باید از آنها نگهداری کنید و برخی دیگر که ممکن است برای حفظ عملکرد همه چیز آنطور که باید مفید باشد. سازماندهی و تهیه اسناد و مدارک شما معمولاً با توجه به اهمیت اسناد انجام می شود.

 

مرحله پنجم: سیستم مدیریت خود را راه اندازی کنید

اکنون زمان بزرگترین قدم است.  شما تمام کارهای مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار خود را برای موفقیت در انتقال به ISO انجام داده اید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه خود را راه اندازی کنید. شما شروع به مشاهده تغییرات می کنید و باید مراقب باشید تا مطمئن شوید که آنها طبق برنامه پیش می روند.

 

مرحله ششم: عملکرد خود را مرور کنید

پس از اینکه ممیزی داخلی خود را انجام دادید و سیستم مدیریت شما برای شش ماه یا بیشتر راه اندازی شد ، باید پیشرفت کسب و کار خود را مرور کنید . این مرور به تیم شما کمک می کند تا مشکلات اساسی و اقدامات اصلاحی را که باید انجام شود تا همه چیز مطابق با الزامات انجام شود ، شناسایی کند.

 

مرحله هفتم: ارزیابی و ثبت نام برای صدور گواهینامه

 سیستم مدیریت شما سه تا شش ماه راه اندازی شده است و به نظر می رسد همه چیز پایدار و آماده ثبت است. اکنون وقت آن است که مراحل گواهینامه را ادامه دهید تا به طور رسمی دارای گواهینامه ISO شوید.

 

مرحله هشتم: بهبود مستمر

طبق استانداردهای ISO لازم است که شرکت های دارای گواهینامه بهبود عملکرد سیستم مدیریت خود را نشان دهند . شما همیشه باید با شناسایی فرآیندهای قابل بهبود در سیستم ، رضایت مشتریان را جلب کنید. سیستمی را پیاده سازی کنید که پیشرفت مستمر را برای تیم شما آسان کند. این به سادگی دنبال کردن یک فرایند چهار مرحله ای مکرر برای بررسی سیستم مدیریت است.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست