نحوه دریافت گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نحوه دریافت گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

 

 

 

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

نحوه دریافت گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

سیستم مدیریت یکپارچه IMS چیست؟

شاید بارها و بارها نام گواهینامه IMS در گوگل و شبکه‌های مجازی دنبال کرده باشید و بدون استثنا در تمام مقالات و مطالب بارگذاری شده اطلاعاتی شبیه به اینکه گواهینامه IMS را تحت عنوان یک سیستم مدیریت یکپارچه معرفی کرده باشند و خوانده باشید که از اخذ همزمان سه گواهینامه مهم و پرکاربرد و عمومی ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بدست می‌آید. ولی در این مقاله مطلب نویس سعی دارد با یک مثال ساده بصورت کاربردی و شفاف هویت گواهینامه IMS را برای شما متقاضیان و کاربران محترم معرفی نماید. بر فرض مثال شما یک سازمان و یا یک شرکت و یا یک کسب و کار را شبیه به یک مثلث در نظر بگیرید. مثلث از سه ضلع تشکیل شده است که در اثر نیودن یک ضلع یا ناقص بودن خط یک ضلع ما دیگر شکلی هندسی شبیه به مثلث نداریم، پس باید برای تشکیل و‌ ساخت یک مثلث منظم و پر رنگ در کشیدن تمام ضلع‌ها و زاویه‌ها دقت و توجه لازم را داشته باشید. سه ضلع اساسی و مهم برای تشکیل یک سازمان هم سه استاندارد مهم تدوین شده از سوی سازمان استاندارد جهانی ایزو می‌باشد. دست به دست دادن قوانین و دستورالعمل‌های سه سیستم مدیریتی یک سازمان و یک مثلث منظم و یکدست را ایجاد می‌نماید. بنابراین پایداری و ثبات یک مجموعه به داشتن یک سیستم منسجم و یکپارچه بستگی دارد.

 

مزایا و فواید داشتن گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

ساختار ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه وجود چند سیستم مدیریتی در کنار هم می باشد. هر کدام از سیستم های مدیریتی که از طرف سازمان جهانی ایزو تهیه و تدوین شده اند به تنهایی مزایا و فواید زیادی را برای یک سازمان به وجود می آورند حال در نظر بگیرید هنگامی که دو یا چند سیستم مدیریتی و استاندارد ایزو در کنار هم قرار بگیرند چه مزایا و فواید بسیاری را برای یک سازمان به ارمغان می‌آورند. ایزو ۹۰۰۱ که اولین و مهم‌ترین استاندارد تدوین شده از سوی سازمان جهانی ایزو می‌باشد موجب افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات می‌شود. این سیستم مدیریتی با شناسایی فرآیندهای تکراری و پرهزینه و حذف آن‌ها هم از انجام هزینه‌های گزاف و بیهوده جلوگیری می‌کند و هم بر توان و قدرت بخش‌ها و فرآیندهای اصلی می‌افزاید. ایزو ۱۴۰۰۱ که قسمت دیگری از سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد و اصول و قوانینی را که در یک مجموعه ایجاد می‌کند به حفظ سلامت و نگهداری هر چه بهتر از محیط زیست کمک می‌کند و در واقع به بخش سلامت محیط پیرامون به یک سازمان از آب و هوا و خاک گرفته اهمیت می‌دهد و ارزش افزوده سازمان را افزایش می‌دهد و بخش سوم سیستم مدیریت یکپارچه ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد که به رعایت اصول ایمنی در محیط کارگاه و‌ کارکنان مجموعه می‌پردازد. استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ با توجه به حفظ امنیت در محیط کار از سلامت نیروی انسانی محافظت می‌کند و همین امر کارایی و توانمندی مجموعه را افزایش می‌دهد. بنابراین هنگامی که در سازمانی مزایای چندین استاندارد با یکدیگر ادغام شوند هم ثبات یک مجموعه تضمین می‌شود هم مسئولیت پذیری‌ها افزایش پیدا می‌کند. زمان طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو با هزینه کمتری در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. تمامی فرآیندها با عملکرد بهتری انجام می‌شوند مسلما تولید محصولات و خدمات افزایش میکند و با ایجاد پیشرفت و توسعه پایدار، سودآوری افزایش پیدا می‌کند.

 

شرایط و مدارک و نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

هر مجموعه و سازمانی با هر اندازه و هر حجم از فعالیتی و با هر تعداد کارگر و‌ پرسنلی و با هر نوع فرآیندی می‌تواند متقاضی انواع گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه IMS باشد. مدارک لازم هم برای دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه IMS نیز بسیار راحت تهیه می‌شوند. فرم درخواست گواهینامه ایزو و تهیه نمونه مستندات مهم‌ترین مدارک لازم می‌باشند. کلیه مدارک لازم برای گرفتن گواهینامه ISO و گواهینامه IMS بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. جهت اطلاع از نحوه دریافت گواهینامه‌های ایزو و سیستم مدیریت یکپارچه بعد از فراهم آوردن مدارک با انجام مشاوره‌های رایگان از طرف کارشناسان با انتخاب صحیح مرجع صدور گواهینامه ایزو مراحل بعدی همچون طراحی و پیاده سازی استانداردها و ممیزی باید انجام شود و در نهایت ثبت و صدور گواهینامه ایزو و گواهینامه IMS انجام می‌شود.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست