نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS

آیا دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه آسان است؟ آیا دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه نیاز به مدارک خاصی دارد؟ آیا دریافت گواهینامه IMS به تنهایی امکان پذیر است؟ دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه توسط چه مراجعی امکان پذیر است؟ آیا گواهینامه IMS جزو استانداردهای ایزو می‌باشد؟ آیا اخذ و دریافت گواهینامه ims سیستم مدیریت یکپارچه به صورت فوری انجام می‌شود؟ مستندات گواهینامه ims کدامند؟ اکثر سازمان‌ها و مشتریان محترم دریافت گواهینامه IMS سوالاتی مانند سوالات فوق را به هنگام درخواست گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه ims دارند و اغلب با سرچ در دنیای مجازی به دنبال پاسخ سوالات خود می‌گردند. مرکز سیستم کاران سعی کرده است با ارائه مطالب و محتوای مناسب پاسخگوی تمام سوالات متقاضیان و کاربران محترم باشد. حق مسلم تمامی مدیران و صاحبان کسب و کارها میباشد که به صورت آگاهانه در مورد اخذ انواع گواهینامه‌های و گواهینامه‌ IMS اقدام نمایند. البته مرکز سیستم کاران به غیر از مشاوره و صدور گواهینامه‌های ISO و IMS نیز در زمینه صدور انواع گواهینامه HSE و CE و گواهینامه‌های آموزشی در هر نوع حرفه ای و همچنین جهت صدور انواع گواهینامه‌های ملی همانند گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ( رتبه پیمانکاری ) و گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی ( اداره کار) کلیه خدمات را همراه با مشاوره رایگان ارائه می‌دهد.

 

آیا دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS آسان است؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت اخذ گواهینامه IMS به راحتی می‌توانند بدون داشتن هیچ شرط لازم و سختی اقدام به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه نمایند. گواهینامه IMS مخفف سه کلمه Integrated یکپارچه ، Manegment مدیریت ، Systems سیستم می‌باشد‌. در واقع گواهینامه IMS یک سیستم مدیریتی یکپارچه است. زمانی که سازمانی به طور همزمان اقدام به اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ نماید و به صورت مشترک کلیه قوانین و دستورالعمل‌های سیستم فوق را در مجموعه طراحی و اجرا نماید در واقع گفته می‌شود یک سیستم مدیریت یکپارچه را اعمال کرده است و در قبال اعمال این سیستم مدیریتی منسجم و یکدست از طریق مرجع صدور گواهینامه ایزو گواهینامه IMS را دریافت می‌نماید تا اثبات نماید که از کلیه قوانین و دستورالعمل‌های سیستم های مدیریت عمومی ایزو در سازمانش استفاده کرده است. با توجه به توضیحاتی که از گواهینامه ims داده شد مشخص می‌شود که اخذ گواهینامه IMS به تنهایی و به صورت مستقل امکان‌پذیر نمی‌باشد زیرا هم گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه جز استانداردهای تدوین شده از سوی سازمان ایزو نیست و هم اینکه جهت صدور گواهینامه IMS ابتدا دریافت سه سیستم مدیریتی عمومی از طرف سازمان ایزو یعنی سه سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی لازم می‌باشد.

 

دریافت گواهینامه IMS توسط چه مراجعی امکان پذیر می‌باشد؟

مراجع ثبت و صدور گواهینامه IMS همان مراجع ثبت و صدور گواهینامه ISO می‌باشند. مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو به دو دسته مراجع خصوصی ( داخلی ) و مراجع بین المللی ( رسمی ) تقسیم‌بندی می‌شوند. سازمان‌ها و شرکت‌ها از طرف هر مرجعی که اقدام به اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ نمایند از طرف همان مرجع گواهینامه IMS را می‌توانند دریافت کنند. نحوه دریافت گواهینامه IMS بستگی به مرجع صدور گواهینامه ایزو دارد. اگر مرجع صدور خصوصی باشد یعنی عضو انجمن IAF نباشد ملزم به طراحی، مستندسازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو و در نهایت ملزم به اجرای مستندات IMS نیستند. ولی سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از طرف مراجع صدور گواهینامه بین المللی اقدام به اخذ گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه‌های IMS می‌نمایند به خاطر اینکه مراجع صدور عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF زیر نظر سازمان ایزو می‌باشند ملزم به طراحی و مستندسازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو و در نهایت مستند سازی سیستم مدیریت یکپارچه IMS هستند.

 

آیا دریافت گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS به صورت فوری امکان پذیر است؟

دریافت فوری گواهینامه IMS به همان انتخاب مرجع صدور گواهینامه IMS مربوط می‌شود. در واقع اگر اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ از طرف مراجع خصوصی انجام شود همانطور که گفته شد چون مرحله طراحی و مستندسازی و پیاده سازی استانداردها حذف می‌گردد و دیگر ممیزی نهایی انجام نمی‌شود سازمانها و شرکتهای پیمانکاری می‌توانند در مدت زمان کوتاهی و به صورت فوری گواهینامه IMS را دریافت نمایند. اخذ گواهینامه IMS بصورت فوری برای حضور در مناقصات بسیار کاربردی بوده است. چون اکثر سازمان‌ها برای شرکت در مناقصات زمان کافی در اختیار ندارند. مرکز سیستم کاران صدور فوری گواهینامه IMS را در مدت حداقل یک روزه بعد از تکمیل مدارک فوق انجام می‌دهد.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

فهرست