مرکز اخذ ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو منظور همان مراجع صادر کننده انواع گواهی ایزو هست و یک عنوان و اصطلاح هست که متقاضیان و سازمانهای متقاضی اخذ گواهینامه ایزو وقتی به دنبال اخذ ایزو می روند ممکنست با عناوین و اصطلاحات مختلف و متعددی درون گوگل جستجو نمایند تا مرکزی را بابت دریافت و اخذ گواهی نامه ایزو پیدا نمایند و ضمن گرفتن مشاوره از آنها در خصوص ایزو از نحوه دریافت و اخذ ایزو اطلاعات لازم را کسب کرده و به دست بیاورند.

متقاضیان عموما با عناوین مختلفی به دنبال مرکز اخذ ایزو و مراجع صادر کننده ایزو جستجو می کنند، عناوینی چون:

مراجع صادر کننده گواهی نامه ISO

مراجع اخذ گواهی ISO

شرکتهای ثبت و صدور گواهینامه ISO

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ISO

لیست شرکتهای صادر کننده ISO

لیست شرکتهای صادر کننده ISO در ایران

مراکز ثبت و صدور گواهی نامه ISO

مرکز اخذ ISO

نهاد صادر کننده گواهی ISO

مراجع معتبر صادر کننده گواهینامه ISO

لیست شرکتهای معتبر صادر کننده ISO

لیست شرکتهای معتبر صادر کننده ISO در ایران

مراکز ثبت و صدور گواهی نامه ISO

مرکز اخذ ISO

مرکز دریافت گواهی ISO

مراجع صادر کننده گواهی ایزو

مراجع اخذ گواهینامه ایزو

شرکتهای ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

شرکتهای صادر کننده گواهی ایزو

لیست شرکتهای صدور ایزو

لیست شرکتهای صدور ایزو در ایران

مراکز صدور گواهینامه ایزو

مرکز اخذ ایزو

نهاد صدور گواهی ایزو

مراجع معتبر صدور گواهینامه ایزو

لیست شرکتهای معتبر صدور ایزو

لیست شرکتهای معتبر صدور ایزو در ایران

مراکز صدور گواهینامه ایزو

مرکز دریافت گواهینامه ایزو

و بسیاری عنوانها و اصطلاحات متعددی که شرکتها و سازمانهای متقاضی ایزو و متقاضیان ایزو به دنبال هدف خود با آن عناوین و اصطلاحات درون گوگل جستجو می کنند.

مرکز اخذ ایزو را به طور کلی می توان اینگونه تعریف کرد: IAF و غیر IAF . که البته اصل مرکز اخذ ایزو و مراجع صادر کننده ایزو همان تیپ IAF هست.

ISO13

 

مرکز اخذ ایزو IAF

سازمان بین المللی ایزو که در ژنو سوئیس واقع شده و کلیه کشورهای جهان درون این سازمان عضو هستند و آدرس این سازمان به آدرس WWW.ISO.ORG هست و دقیقا با همین عنوان و آدرس نه یک کلمه پس و پیش آمده وقتی وارد این سایت می شوید می بینید این سازمان تنها نهاد بین المللی IAF را در حوزه گواهی نامه ایزو و ثبت و صدور گواهی ایزو معتبر و شایسته می داند و نهاد دیگری را به جز IAF قبول ندارند. پس گواهی ایزو یی معتبر هست که تحت نظارت IAF ثبت و صدور گردد که روند و ترتیب اخذ این نوع گواهی ایزو اینگونه تعریف می گردد که؛ نهاد بین المللی IAF به آدرس WWW.IAF.NU نمایندگانی را از تمامی کشورها بابت مجوز صدور ایزو معتبر می داند و مورد قبولش هست که وقتی وارد سایت می شوید بر روی منوی IAF Members & Signatories کلیک نمایید و اسامی کشورهای عضو IAF را می توانید در آن صفحه مشاهده نمایید و بر روی کشور منتخب خود کلیک کنید و تمام AB ها را مشاهده نمایید که مجوز فعالیت دارند و این AB ها بایستی از قوانین IAF تبعیت کنند و البته خودشان نمی توانند گواهی ایزو صادر کنند و گواهینامه ایزو صادر نمی کنند بلکه این وظیفه را به مراجع صادر کننده ایزو CB ها می دهد و CB های متعدد و مختلفی تحت نظارت هر AB فعالیت می کنند. با این تفاسیر اصیل ترین و معتبرترین گواهی ایزو ، گواهینامه ایزوو یی هست که از طرف مراجع صادر کننده ایزو یی صادر شده باشد که تحت نظارت و مدیریت AB هایی هستند که تحت نظارت IAF فعالیت می کنند و این تیپ گواهی ایزو دارای بالاترین سطح اعتبار هست و دارای اعتبار جهانی و بین المللی و معتبرترین نوع ایزو از هر جهت محسوب می گردد. گواهینامه ایزو اصیل و معتبر دقیقا به همین منوال صادر می گردد.

 

مرکز اخذ ایزو غیر IAF

دسته دیگر از مراکز اخذ ایزو و مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو مراکز و مراجعی هستند که تحت نظارت IAF نیستند و از سوی AB های داخلی مدیریت می شوند نه مورد تایید و عضو IAF و این دست AB ( نهادهای اعتبار دهنده ) و CB ( مراجع صادر کننده ایزو ) ساختگی و غیر دولتی بوده و داخلی هستند. که هم در ایران و هم در بسیاری کشورها فعالیت می کنند و در اصطلاح به این دست مراکز اخذ ایزو مراکز غیر IAF و به گواهی ایزو صادر شده به این نحو گواهی نامه ایزو غیر IAF اطلاق می گردد. اطلاق این عنوان به این دلیل هست که IAF هیچ نوع دخالتی در ثبت و صدور این گواهی ایزو ندارد و در صدور ایزو تنها AB و CB ساختگی مطرح هستند. گواهی نامه های ایزو غیر IAF سریع و فوری و ارزان هستند و متناسب نیاز سازمانها برندهای مختلف و بسیاری ساخته شده اند که کار راه انداز هستند مثلا برای تبلیغات همین نوع غیر IAF کفایت می کند، جهت رقابت ایزو غیر IAF کافیست برای مناقصه حتی در اغلب موارد (مگر کارفرمای مناقصه گزار درخواست نوع IAF دهد ) کار متقاضی را راه می اندازد اما قطعا به اندازه IAF اعتبار ندارد. این تیپ گواهینامه ایزو در ایران بیشتر از دیگر کشورها کاربرد دارد آن هم به دلایلی همچون تحریمات و مسائل سیاسی و اقتصادی و غیره. متقاضیان اخذ ایزو در خصوص مرکز اخذ ایزو و مراجع صادر کننده ایزو باید آگاهی کافی داشته باشند، زیرا امروزه متاسفانه دست روی دست زیاد شده و مراجع غیر IAF بسیاری ساخته شده اند که گواهی نامه ایزو صادر می کنند که حتی دارای کوچکترین اعتباری نیست و تنها یک برگه پرینتی هست که با اشکال و اسامی موجه آنچنان معتبر جلوه می کنند که نمی توان به آنها کوچکترین شکی کرد و این مراجع با ساختن سایتهای تقلبی و به ظاهر معتبر و با اسامی موجه ساختکی و پول دادن به گوگل و در صدر قرار گرفتن فعالیت می کنند و تنها هم خودشان را معتبر معرفی می کنند و رقبایشان را هم به طرز ناپسندی فاقد اعتبار صدور ایزو می دانند. دسته دیگری از مراجع هم هستند که قابلیت صدور ایزو IAF دارند و اما شیطنت می کنند و به طمع پول بیشتر گواهی ایزو غیر IAF صادر می کنند و می گویند IAF هست، پس آگاهی متقاضیان اخذ ایزو بسیار حائز اهمیت بالایی هست و بایستی با آگاهی و اطلاع کافی نسبت به اخذ ایزو اقدام کنند.

مرکز سیستم کاران به عنوان مرکزی عام المنفعه با خدمات مشاوره آموزشی رایگان به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده از مرکز معتبر گواهی ایزو خود را بگیرید و با دادن آگاهی کامل به شما خیالتان را بابت مراجع صادر کننده ایزو و مراکز اخذ ایزو و اصالت و اعتبار گواهی ایزو راحت خواهد کرد.

 

مرکز اخذ ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فهرست