مراحل اخذ ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مراحل اخذ ایزو

 

مراحل اخذ ایزو

مراحل اخذ ایزو

 

سازمان ایزو چیست؟

سازمان ایزو یک سازمان بین المللی است که هدف آن بهبود استاندارد در سطح شرکت ها و سازمان هایی است که دارای مدرک ایزو هستند و با این آرم دارند فعالیت می کنند و همچنین هدف دیگر سازمان ایزو، افزایش استاندارد در سطوح مختلف شرکت ها و سازمان های دارای مدرک ایزو است. ایزو انواع مختلفی دارند که هر کدام در سطحی از جهان دارند به گونه ای خاص و مجزا از دیگران محصولات منحصر به فرد خود را تولید می کنند و به مشتریان عرضه می کنند. کیفیت و مرغوبیت و استاندارد بودن محصولات مختلف ایزو باعث شده است که بتوانند در سراسر نقاط مشتریان زیادی را به خود جذب کنند و محصولات بیشتری را به فروش برسانند. علاوه بر آن، به خاطر ویژگی های خوبی که دارند باعث تشویق شرکت ها و سازمان های بسیاری شده اند که این شرکت ها و سازمان ها علاقمند شده اند که هرچه زودتر این مدرک آیزو را بگیرند و در این زمینه فعالیت کنند و به موفقیت های چشمگیری دست یابند. ابتدا برای دریافت مدرک ایزو باید به مراجع صادرکننده گواهی ایزو مراجعه کنند که توصیه می شوند قبل از اینکه مراجعه کنند در مورد مراجع و سازمان های صادرکننده گواهی آیزو تحقیقات لازم را انجام دهند تا بعدا پشیمان نشوند. چون که برخی سازمان ها با هدف کلاهبرداری و اخذ پول از شرکت ها و سازمان های متقاضی اقدام به این کار می کنند و بعد از اخذ پول فرار می کنند. بنابراین خوب است که شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت مدرک ایزو، با اطلاعات و دانش کافی اقدام کنند. بعد از اینکه درخواست دادند مراجع صادرکننده برای آنها فرم هایی می دهد که می بایست آن فرم ها را تکمیل کنند و به مراجع صادرکننده گواهی آیزو بدهند.

 

مراجع صادر کننده ایزو

مراجع صادرکننده گواهی ایزو بعد از مشاهده فرم ها و بررسی آنها ضوابط و روش هایی را برنامه ریزی می کنند و از مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی می خواهند که این ضوابط را رعایت کنند و بعد از انجام آن ضوابط و شرایط برای شرکت ها و سازمان ها صادر می شود. این شرایط و ضوابط عبارت است از:

1-مراجع صادرکننده گواهی آیزو برای هر شرکت و سازمانی به صورت مجزا و جدا جدا هدف مشخص می کند و به مدیران می گوید که شرکت  و سازمان خود را طبق این هدف مشخص شده هدایت و کنترل کنند.

2-مراجع صادرکننده گواهی آیزو برای هر شرکت و سازمان متقاضی دریافت مدرک آیزو، یک نقشه و طرح جامع و کلی می کشو و به شرکت و سازمان مورد نظر می فرستد و مدیر و مدیران ارشد شرکت می بایست طبق این طرح کلی عمل کنند و به هدف مورد نظر دست یابند.

3-مراجع صادرکننده گواهی آیزو، برای مدیر و مدیران ارشد شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو ، جلسات و کلاس های مخصوصی را برگزار می کنند و به آنها اعلام می کنند که می بایست حتما در این جلسات حاضر شوند و عدم حضور آنها به منزله عدم درخواست دریافت مدرک ایزو هست.

4-مراجع صادرکننده گواهی آیزو، برای تمامی کارمندان شرکت های متقاضی، جلساتی را در زمان و مکان مخصوصی مشخص می کنند و اعلام می کنند که حتما بایستی در تمام این جلسات حاضر شوند و موارد و نکاتی که در جلسات گفته می شود استفاده کنند و نکاتی که در ماموریت های خود لازم است رعایت کنند.

5-مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت مدرک ایزو ، راهکارهایی را که برای ترقی و پیشرفت شرکت لازم است تهیه کنند و اجرای این راهکارها برعهده مدیران شرکت های متقاضی است که این راهکارها را در سطح شرکت اعمال کنند و بایستی بر کار کارمندان نظارت تام و کاملی داشته باشند و از سهل انگاری های موجود خودداری کنند و کارمندان بایستی در راستای راهکارهای موجود انجام وظیفه کنند و اگر مشکل یدر این زمینه به وجود آمد فوری به مدیر یا مدیران ارشد گزارش دهند تا مدیران در جهت رفع موانع و مشکلات ایجاد شده تلاش کنند و آن را از بین ببرند.

6-مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی درایفت مدرک ایزو هم به صورت عموم یو هم به صورت خصوصی جلساتی را برگزار می کنند تا مدیران حاضر شوند. جلسات عمومی که همه مدیران شرکت ها باید حضور داشته باشند و این جلسات به صورت کنفرانس ها ، همایش ها، سمینارها برگزار می شود که همگانی است و همه مدیران حضور دارند و جلسات خصوصی که برای هر مدیر شرکت و سازمانی به صورت مجزا برگزار می شود.

 

مراحل اخذ ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

 

فهرست