مدارک لازم جهت گرفتن گواهی ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مدارک لازم جهت گرفتن گواهی ایزو

 

 

 

مدارک لازم جهت گرفتن گواهی ایزو

مدارک لازم جهت گرفتن گواهی ایزو

 

مدارک لازم جهت گرفتن گواهی ایزو

مدارک لازم و مورد نیاز جهت گرفتن گواهینامه ایزو چیست یکی از متداولترین سؤالاتی هست که از طرف متقاضیان گواهی ISO   پرسیده می‌شود. هنگامی که سازمانی قصد دریافت انواع گواهینامه‌های مورد نیاز برای مجموعه‌ خود دارد ابتدا بدنبال فراهم آوردن مدارک لازم می‌رود تا سازمان و مجموعه‌اش را محک بزند که آیا توانایی و بودجه لازم برای تهیه مدارک دارد. با ما همراه باشید تا جواب تمام سؤالات خود را در مورد مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ایزو را بدست آورید.

 

گزارش حقوقی سازمان جهت گرفتن گواهی ایزو

افراد حقیقی و حقوقی و سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو باید ابتدا فرم گزارش از اطلاعات حقوقی و نام مدیریت مجموعه را تکمیل نماید. البته نام نوع گواهینامه درخواستی هم در فرم گزارش یا فرم درخواست ایزو گنجانده شده است. با توجه به اینکه گواهی ایزو یک مدرک بین المللی می‌باشد و مراجع صدور هم شامل اکثر نمایندگان کشورهای دنیا می باشند اطلاعات داخل فرم گزارش هم بصورت فارسی و هم بصورت لاتین قید شده‌اند. چنانچه سازمانی مخصوصا در قسمت لاتین برای تکمیل گزارش در فرم درخواست دچار مشکل شد اصلا نگران نباشند مشاوران و کارشناسان مجرب مرکز سیستم کاران با صبر و بردباری به شما کمک می‌کنند.

 

دریافت قوانین و دستورالعمل‌ها جهت اخذ گواهینامه ایزو

تمام استاندارهای ایزو چه عمومی و چه تخصصی دارای قوانین و دستورالعمل‌هایی جهت طراحی و اجرا و پیاده سازی در سازمان می باشند. منظور از قوانین و دستورالعمل‌ها همان مستندات بوده و تمام مجموعه‌های متقاضی اخذ گواهینامه ایزو باید این الزامات را بسته به نوع فعالیت خود در سازمان اجرا نمایند تا بتوانند مجوز اخذ گواهی ایزو را از بازرس و کارشناس مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو بگیرند. قبل از اقدام فرهنگی و بزرگ مرکز سیستم کاران مبنی بر انتشار کلیه مستندات ایزو بصورت کاملا رایگان در فضای مجازی و در کانال تلگرامی متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو بصورت کاملا پراکنده و جسته و‌ گریخته مدارکی را بعنوان مستندات تهیه می‌کردند ولی با ارائه این خدمت پر افتخار به تمامی استرس‌ها و دغدغه‌های جمع آوری مستندات ایزو پایان داده است.

 

اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت گرفتن گواهی ایزو

بهبود و‌ ارتقا سطح کیفیت محصولات

تقویت برند

کسب رضایت مشتریان در داخل کشور

حضور در مناقصات

ورود به بازارهای جهانی و بین المللی

مطابق شدن با استانداردهای روز جهانی و کنار زدن رقبا

ایجاد سیستم مدیریت یکپارچه و هماهنگی میان تمام فرآیندهای مجموعه

 

هنگامی که هدف مشخص باشد کار اخذ گواهینامه ایزو بسیار آسان‌تر می‌شود. هدف‌ها تعیین می‌کنند که برای سازمان متقاضی از طرف مراجع بین المللی گواهی ایزو صادر شود یا از طرف مراجع خصوصی. مثلا هنگامی که سازمان یا شرکتی قصد ورود به بازارهای بین المللی را دارد مسلما باید از طرف مراجع صادر کننده بین المللی ایزو گواهی دریافت نماید ولی اگر سازمان یا مؤسسه ای برای شرکت در مناقصات بدنبال اخذ گواهینامه ایزو باشد فرم درخواست ایزو را پر می‌نماید بعلت نداشتن زمان کافی و برای اینکه مناقصه را از دست ندهد باید از مراجع خصوصی گواهینامه ایزو را دریافت نماید. اکثر کارفرمایان در مناقصه‌ها اصلا مرجع صدور گواهینامه برایشان مهم نیست و فقط مدرک و گواهی ISO جز مدارک مورد نیازشان می‌باشد.

 

سیستم مدیریت یکپارچه چیست؟

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ISO   سیستم مدیریت کیفیت با کد اختصاصی ISO 9001 می‌باشد. این استاندارد در راستای شفاف سازی و اجرای خط مشی کیفیت و افزایش و ارتقا  سطح کیفیت محصولات و خدمات یک سازمان مورد نیاز تمام مشاغل و‌حرفه‌ها می‌باشد. ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001   با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی دو‌ گواهینامه عمومی و پرکاربرد دیگر می‌باشند که با هدف حفظ و صیانت از نیروی انسانی و رعایت نکات و اصول ایمنی در کار و بهداشت محیط زیست تهیه و تدوین شده‌اند. در واقع می‌توان گفت ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ بعنوان گواهینامه‌های ایمنی HSE یک مجموعه به کار برده می‌شوند. حال اگر سازمان‌ها و شرکت‌ها از تدبیر و دوراندیشی بسیار زیادی برخوردار باشند بطور همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را اخذ می‌نمایند و بدین صورت یک سیستم مدیریتی یکپارچه و هماهنگ را در مجموعه خود به اجرا در می‌آورند. گواهینامه IMS   تحت عنوان  سیستم مدیریت یکپارچه نامبرده می‌شود.

 

مرکز سیستم کاران با داشتن چندین سال سابقه درخشان در حوزه ایزو بدین تجربه دست یافته است که مهم‌ترین اصل در پیشرفت و توسعه سازمانی‌اش رسیدگی مطلوب به درخواست متقاضیان میباشد و در کنار ارائه خدمات همراه با مشاوره رایگان مدارک مورد نیاز جهت گرفتن گواهی ایزو و گواهینامه IMS را بصورت رایگان اعطا می‌فرماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

فهرست