مدارک لازم جهت دریافت گواهی ISO

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مدارک لازم جهت دریافت گواهی ISO

 

مدارک لازم جهت دریافت گواهی ISO  

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ایزو برای تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها یکسان می‌باشد ولی با توجه به زمینه فعالیت هر سازمانی دارای ساختاری متفاوت می‌شوند. مثلا یک کارخانه تولید قند و شکر با یک کارخانه خودرو سازی هر دو برای اخذ گواهینامه ایزو‌ مدارک یکسانی را باید فراهم نمایند. مدارک شامل فرم درخواست گواهینامه ایزو و مستندات ایزو مربوطه می‌باشد. حال با توجه به نوع فعالیت هر دو کارخانه مستندات متفاوت می‌شود و قوانین و الزامات ایزو با توجه به نوع فعالیت با ساختاری متفاوت در مجموعه ‌های متقاضی اجرا و پیاده سازی می‌شود. البته یکسری از گواهینامه‌ها هستند که از طرف سازمان استاندارد جهانی ایزو بصورت عمومی تدوین شده‌اند و هر نوع سازمان کوچک و بزرگی با هر نوع فعالیتی می‌تواند مستندات این استانداردهای عمومی را در مجموعه خود طراحی و اجرا نمایند و گواهینامه ایزو عمومی را دریافت نمایند.

 

گواهی ایزو 9001

 

گواهینامه عمومی ISO 9001

مهم‌ترین رکن اصلی پابرجایی کلیه سازمانها و شرکتها در شفاف سازی فرآیندهای در حال اجرایش می‌باشد. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ بعنوان سیستم مدیریت کیفیت مهم‌ترین و پر کاربردترین استاندارد عمومی می‌باشد که قوانین مربوطه به مراحل تولید تا ارائه خدمات و محصولات به مشتریان را مدیریت می‌کند. قوانین و الزامات مربوط به گواهینامه ISO 9001  باعث شفاف سازی فرآیندهای درحال اجرا می‌شود و همین شفاف سازی باعث می‌شود کیفیت محصولات و خدمات حفظ گردد و نقاط ضعف و نقاط قوت شناسایی شوند و نقاط ضعف کم‌رنگ یا حذف گردند. همچنین پروسه کاری تمام پرسنل و کارکنان مشخص می‌شود و با انجام مدیریت‌های متناوب سیستم‌ها و تجهیزات تحت کنترل قرار می‌گیرند و در نهایت ارتقا سطح کیفیت محصولات و تولیدات و خدمات و رضایت مشتریان بوجود می‌آید.

 

گواهینامه عمومی ISO 14001

با ارزش‌ترین کاری که هر سازمانی به هنگام فعالیت می‌تواند برای حفظ و نگهداری از محیط زیست انجام دهد و در واقع نشان دهد و ثابت کند که حفظ و‌ بقای بشریت و کلیه موجودات زنده برایش بسیار مهم است اخذ گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ بنام سیستم مدیریت زیست محیطی می‌باشد. گواهینامه ISO 14001 قوانین و دستورالعمل‌هایی دارد که رعایت و‌ پیاده سازی آنها در سطح مجموعه حفظ و‌صیانت از محیط زیست را اثبات می‌نماید.

 

ایزو45001

 

گواهینامه عمومی ISO 45001

یک رکن اساسی و بسیار قابل توجه دیگر در سازمان‌ها و شرکت‌ها رعایت نکات و اصول ایمنی به جهت تضمین سلامت و حفظ جان نیروی انسانی و نداشتن تلفات می‌باشد. اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ بنام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی باعث میشود با رعایت قوانین و مقررات مربوط به گواهی فوق محیطی کاری امن ایجاد شود و در نتیجه سلامت تمامی پرسنل و‌ کارکنان تضمین شود و با شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک از بروز خطرات احتمالی ناشی از کار جلوگیری شود. هنگامی که سازمانی دو گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و ایرو‌۴۵۰۰۱ را باهم اخذ نماید در اصطلاح گفته می‌شود سازمان دارای گواهینامه HSE-MS است. HSE-MS در واقع  سلامت و ایمنی در کار و بهداشت محیط زیست را عنوان می‌نماید.

 

گواهینامه عمومی IMS

اخذ سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ( سیستم مدیریت کیفیت ) و ایزو ۱۴۰۰۱ ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و ایزو ۴۵۰۰۱ ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ) پایه و ستون هر سازمانی را محکم و استوار نگه می‌دارد. اخذ همزمان این سه گواهی عمومی و مهم یک سیستم مدیریتی یکپارچه‌ای را در سطح سازمان طراحی و اجرا می‌نماید. IMS نام این سیستم یکپارچه می‌باشد.

 

مستندات ایزو

مستندات و مدارک الزام شده توسط سازمان استاندارد جهانی ایزو را چگونه بدست آوریم؟

سازمان بین‌المللی استاندارد یا همان سازمان ISO کلیه قوانین و الزامات مربوط به هر استانداردی را در وب سایت سازمان قرار داده است. اکثر مراکز مشاوره متقاضیان محترم اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو را راهنمایی می‌کنند تا از سایت سازمان ایزو به جمع آوری مستندات بپردازند و یا اینکه در قبال تهیه مستندات هزینه‌ای اضافه بر سازمان از متقاضی دریافت می‌کنند. ولی چنانچه از طرف مرکز سیستم کاران اقدام به اخذ گواهینامه ایزو فرمایید تمامی مستندات و ملزومات لازم جهت گواهینامه مورد نظرتان را می‌توانید بصورت کاملا رایگان دریافت نمایید. مرکز سیستم کاران کلیه مستندات را بصورت رایگان در وب سایتها و کانال رسمی تلگرام خود به اشتراک گذاشته است و کافی است شما با وارد شدن در سایت یا کانال تلگرامی با سرچ  و جستجو مستندات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

آدرس وب سایت مرکز سیستم کاران

  www.systemkaran.com   ,  www.systemkaran.org

آدرس کانال رسمی تلگرام سیستم کاران

SYSTEMKARAN @  با شماره همراه ۰۹۱۹۸۳۸۶۲۹۵

 

 اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

 

فهرست