شرایط صدور گواهی ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. شرایط صدور گواهی ایزو

شرایط صدور گواهی ایزو

شرایط صدور گواهی ایزو

 

ایزو

ایزو یک سازمانی است که در سطح بین المللی سالیان زیادی است که فعالیت خود را شروع کرده است و کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد. این سازمان دارای یک استاندارد بین المللی است که بر سایر  سازمان های ایزو های موجود نظارت دارد و هدف آن یکپارچگی بین سازمان های ایزو در سطح جهانی و بین المللی است و همچنین هدف دیگر ایزو، افزایش بهبود استاندارد بین المللی در شرکت ها و سازمان های ایزو هست. و می خواهد که همه شرکت ها در یک راستا پیش بروند و به اهدافی که برای ارتقا و پیشرفت ایزو هستند برسند.

 

مرجع صادرکننده ایزو

مرجع صادرکننده گواهی ایزو مرجعی است که دارای سازمان و کارکنانی است که این مرجع برای هر شرکت و سازمانی که  متقضای گواهی ایزو است، گواهی ایزو صادر نمی کند بلکه شرکت ها و موسسات برای دریافت ایزو باید مسیرهایی را طی کنند تا به ایزو دست پیدا کنند. مرجع صادرکننده ایزو شرایط و ضوابط خاصی را برای متقاضیان ایزو در نظر گرفته اند و فقط در صورت انجام این شرایط می توان از مرجع صادرکننده، تقاضای درخواست ایزو را داشته باشند

 

شرایط اخذ مدرک ایزو

برای اینکه شرکت ها و سازمان های متقاضی مدرک ایزو، این مدرک را دریافت کنند باید ابتدا به مراجع صادرکننده گواهی ایزو مراجعه کنند و درخواست دریافت ایزو را بدهند و بعد از آنکه درخواست خود را ارائه دادند باید شرایطی که را که مرجع صادرکننده مدرک ایزو در نظر گرفته است رعایت کنند تا به راحتی و سهولت بتوانند مدرک را دریافت و اخذ کنند و فعالیت خود را در راستای اهداف ایزو شروع کنند و موفق بشوند. این شرایط عبارتند از:

1-مدیر و مدیران ارشد برای دریافت ایزو باید مرتب در جلساتی که برای آنها از طرف مرجع صادرکننده مشخص و معین شده است حاضر شوند و نکاتی را که برای مدیریت لازم است انجام دهند. درباره وظایف مدیر و مدیران ارشد. نحوه نظارت بر اعضای شرکت، تولیدات محصول، کیفیت محصول و… برای آنها گفته می شوند و در صورتی که مدیران وظایف انجام شده را نتوانند به درستی انجام دهند مرجع صادرکننده گواهی ایزو آنها را کنار می گذارد و دیگر به درخواست آنها در مورد دریافت مدرک ایزو توجهی نخواهد کرد.
2-باید تمام کارکنان شرکت متقاضی در تمام جلساتی که مرجع صادرکننده برای آنها در نظر گرفته است حاضر شوند و نکاتی که برای آنها  در حیطه کاری در نظر گرفته شده و در جلسات بیان شده است را انجام دهند. و همچنین  نکاتی که در مورد ماموریت هایی که ممکن است شرکت در حیطه کاری به آنها محول کند به آنها گوشزد می کنند.
3- فرآیندها و اصولی که مرجع صادرکننده برای شرکت های متقاضی قرار داده­اند به شرکت های متقضای داده می شود و وظیفه بررسی و تحلیل فرآیندها و اصول­ها بر عهده مدیر و مدیران ارشد است. مدیران شرکت وظیفه دارند اصول ها را در شرکت پیاده کنند و هماهنگی های لازم را با کارکنان شرکت در مورد فرآیند ها و اصول شرکت داشته باشند.
4-مرجع صادرکننده گواهی ایزو، برای شرکت هایی که متقاضی ایزو هستند هدف های آنها را مشخص می کند و طبق هدف هر شرکت، فعالیت و وظایف شرکت را در مسیر اهداف مشخص شده هدایت می کند.
5-آخرین مرحله که باید شرکت ها و سازمان هایی که متقاضی دریافت ایزو هستند انجام بدهند  این است که در جلساتی که به صورت عمومی و یا غیر عمومی (خصوصی) برگزار می کنند صاحبان شرکت ها حضور به عمل برسانند. جلسات عمومی که به صورت کنفرانس­ها، همایش ها، سمینارها و… برگزار می شود و تمامی مدیران شرکت های مختلف در آن حضور به عمل می رسانند و از جلسات بهره می برند. و جلسات خصوصی که برای هر شرکت مجزا برگزار می شود و در هر جلسه مشخص شده فقط صاحبان یک شرکت حاضر می شوند و بهره کافی را خواهند برد. و اگر صاحبان شرکتی در جلسات حاضر نشود برای مراجع صادرکننده گواهی ایزو، این معنی را در بردارد که این شرکت ها و سازمان ها دیگر نیاز به دریافت مدرک ایزو ندارند و پشیمان شده اند.

بنابراین برای هر متقاضی دریافت ایزو، این شروط ذکر شده لازم است و باید آن را انجام دهند وگرنه به منزله کنار گذاشتن شرکت ها و سازمان های متقاضی توسط مرجع صادرکننده گواهی ایزو هست که فرصت را برای دیگر متقضاضیان قرار می دهند تا آنها وارد عمل شوند.

 

شرایط صدور گواهی ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فهرست