روش اجرایی آموزش

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. روش اجرایی آموزش

 

روش اجرایی آموزش

روش اجرایی آموزش یکی از روش های اجرایی مهم استانداردهای ایزو تعریف شده در مستندات می باشد. در این روش اشاره به آموزش و نیروی آموزش دیده و آگاه دارد که یک نیروی موثر در یک سازمان که می خواهد بر روی کیفیت نظارت کند و محیط زیست و ایمنی بهداشت را در یک سازمان اجرایی و کنترل کند بایستی تحصیلات لازمه و تجربه و مهارت کافی را در این عوامل داشته باشد.

 

منابع انسانی

1) كلیات

در روش اجرایی آموزش تاکید بر این هست که کارکنان و کارمندان تاثیرگذار بر مجموعه بر روی فرآیندهایی چون کیفیت و پیامدهای محیط زیست و ایمنی و بهداشت شغلی ( منظور از کارکنان تاثیر گزار آن دسته از کارمندانی هست که فعالیت هایشان برنامه ریزی و مدیریت موثر هست و آن را اجرا یا تصدیق می کنند ) می بایست از لحاظ تحصیلات ، آموزش ، تجربه و همچنین مهارت های لازمه دارای شرایط لازمه و کافی باشد و صلاحیت و شایستگی لازمه را داشته باشد. این موارد در قالب فرم های شناسنامه شغل تحت عنوان شرایط و ضوابط احراز شغل تدوین شده اند که در زمان واگذاری مشاغل موثر و مفید به افراد، به این موارد توجه می شود.

 

2) صلاحیت ، آگاهی و آموزش

روش اجرایی آموزش می گوید در یک سازمان ، باید مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم در قالب سیستم مدیریت یکپارچه ، مورد توجه قرار گیرد:

1 ) شایستگی ها و شرایطی که  افراد تاثیر گذار بر روی الزامات سیستم مدیریت یكپارچه باید داشته باشند را مشخص نماید.

2) آگاهی و اطلاع كاركنان از اهمیت فعالیتها و وظایفی که دارند انجام می دهند تا اهداف سازمان تحقق یابد.

3) اهمیت انطباق سازی با خط مشی و همچنین الزامات سیستم مدیریت یکپارچه.

4) پیامدها و نتایج بالقوه و بالفعل زیست محیطی بارز و روشن ایمنی و بهداشت شغلی ناشی از فعالیت های منفعتهای ناشی از عملکرد ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی

5) نقش و مسئولیت خود در رسیدن به انطباق با خط مشی و روشهای اجرایی سیستم مدیریتی ازجمله الزامات لازمه ی ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی از جمله الزامات آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری.

6) عواقب بالقوه ناشی از سرپیچی از روشهای اجرایی عملیاتی تهیه و تدوین شده.

7) ارائه آموزش بر مبنای اولویت آموزش های مورد نیاز به منظور رفع نیازهای آموزشی پرسنل ، در قالب سیستم آموزش .

نکته : جهت اطلاع یافتن از جزئیات سیستم آموزش و همچنین روش اجرای آموزش ، به فرآیند آموزش مراجعه کنید.

8) ارزیابی تاثیر آموزش اجرا شده بعد از اینکه هر آموزش به مرحله اجرا در میاید تا به واسطه این ارزیابی اطمینان حاصل بشود که الزاماتی که از پیش تعیین و تعریف شده از طریق آموزش به انجام رسیده است. چنانچه ارزیابی انجام شد و مشخص شد آموزش اجرا شده تاثیر کافی را نداشته است دوباره بایستی آن آموزش یا تکرار شود یا سازمان نیاز خود را به گونه ای دیگر برطرف کند مثلا پرسنل را جابجا کند.

9) در شرکت و سازمان ، مدیریت اعتقاد داشته باشد که کارکنان شاغل در سازمانش مفهوم و همچنین اهمیت کارهای خود را بدانند و همین طور میزان تاثیر عملکردشان بر روی رضایت مشتری را در راس نحوه عملکرد خود قرار دهند و از آن آگاه باشند. همچنین پرسنل سازمان بدانند که نقش آنها در رسیدن به اهدافشان در سازمان چیست. در راستای همین امر با تدابیر مختلفی همچون برگزار کردن جلسات توجیهی ، ارائه ی آموزش لازمه به پرسنل و همچنین نصب تابلوهای مختلف با هدف گسترش فرهنگ کیفیت آگاهی های لازم را در اختیار پرسنل قرار دهند.

10) نگهداری سوابق مرتبط با تحصیلات، آموزش ها ، مهارت ها و تجربه های کارکنان بطور کامل و دقیق.

کاربران با مرورگرهای مختلفی منجمله گوگل با عبارات مختلفی به دنبال جستجو درباره دانلود رایگان روشهای اجرایی ایزو ، دانلود رایگان دستور العمل های ایزو و همچنین دانلود رایگان فرم های ایزو هستند. دانلود رایگان مستندات ایزو ، دانلود رایگان دستورالعملهای ایزو 9001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 14001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 45001 ، دانلود رایگان دستورالعملهای IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی ISO 9001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو14001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو45001 ، دانلود رایگان روش اجرایی IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو14001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو9001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو45001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش IMS ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو14001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو9001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو45001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش IMS و بسیاری عبارات دیگر و سوالات دیگر که کاربران را به سمت مرورگرها جهت جستجو می کشاند.

تمامی مستندات و روش های اجرایی و فرم ها و دستورالعملهای انواع گواهینامه های ایزو رابه صورت رایگان دانلود نمایید. جهت دانلود رایگان روش های اجرایی و دانلود رایگان فرم ها و دانلود رایگان دستورالعملهای انواع گواهی نامه ایزو و تهیه دانلود رایگان مستندات ایزو و تهیه فایل مستندات ایزو به صورت رایگان تنها کافیست با مرکز سیستم کاران یک تماس بگیرید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

فهرست