تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

 

 

 

تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

 HACCP چیست؟

HACCP یا Hazard Analysis Critical Control Point به نام کامل آن، یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که اولین بار در دهه 1960 توسط دانشمندان برای ناسا ایجاد شد، زمانی که آنها می خواستند غذایی با نقص صفر برای فضانوردان تولید کنند. و در سی سال گذشته HACCP توسط صنایع غذایی برای کمک به کنترل و جلوگیری از خطرات مرتبط با خطراتی که می تواند باعث ناامن شدن غذا شود، استفاده شده است. در حالی که HACCP در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، این سیستم همیشه مربوط به هر شغلی است که در زنجیره غذایی دخیل است ، از جمله هر چیزی از یک کافه کوچک یا آشپزخانه خانگی گرفته تا کارخانه های بزرگ تولید غذا. سیستم HACCP اکنون در سراسر جهان پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرد و به یک الزام قانونی کلیدی برای صنایع غذایی در کشورهای مختلف در قاره ها تبدیل شده است.

 

تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

 

معرفی ISO 22000

حدود 20 سال پیش استانداردهای متعددی در چندین سازمان خصوصی و ملی در سراسر جهان ایجاد شده بود و دنیای ایمنی مواد غذایی به یک استاندارد پیچیده تبدیل شده بود. این بدان معناست که شرکت‌های مختلف هنگام حسابرسی تامین‌کنندگانشان شروع به استفاده از کدهای داخلی خود کردند و از آنجا که همه آنها معیارهای متفاوتی برای ممیزی داشتند، برآوردن الزامات در سطح جهانی را برای تامین‌کنندگان واقعاً دشوار می‌کرد.

با سردرگمی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در مورد ایجاد یک استاندارد قابل ممیزی برای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) اقدام کرد و آنها به ISO 22000 رسیدند. این استاندارد به سرعت توسط سازمان های سراسر جهان پذیرفته شد و الزامات تعریف شده ای را ارائه کرد که برای مواد غذایی اعمال می شود. تولیدکنندگان، تولیدکنندگان و هر تجارتی که در زنجیره تامین مواد غذایی دخیل است.

 

تفاوت بین HACCP و ISO 22000 چیست؟

در مرحله اول، HACCP یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است که مشاغل می توانند از آن استفاده کنند، در حالی که ISO 22000 استاندارد مدیریت ایمنی مواد غذایی است که مشاغل باید آن را رعایت کنند. علاوه بر این، تفاوت های بیشتری در زیر ذکر شده است:

    ISO 22000 یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را قادر می سازد تا توسط کارشناسان خارجی برای مشاغل ایجاد شود و این شامل پیاده سازی و تأیید کلیه فعالیت های درگیر در سیستم می شود.

    ایزو 22000 برای ارزیابی تمام استانداردهای ایمنی مواد غذایی شناسایی شده نیاز به تجزیه و تحلیل ریسک دارد.

    HACCP از ایده سنتی اقدامات کنترلی استفاده می کند که به دو گروه تقسیم می شوند. پیش نیازها و اقدامات اعمال شده در نقاط کنترل بحرانی. برای ISO 22000، این ایده ها با افزودن گروهی از اقدامات کنترلی به نام برنامه های پیش نیاز عملیاتی سازماندهی مجدد شدند.

    ISO 22000 مستلزم وجود یک سیستم نظارتی و اقدامات اصلاحی برنامه ریزی شده است.

    ISO 22000 مستلزم تجزیه و تحلیل و بهبود نتایج پس از نظارت بر برنامه های HACCP است.

    در حالی که کنترل آلرژن در ISO 22000 مورد نیاز است، در HACCP ذکر نشده یا مورد نیاز است.

    با ISO 22000 باید بهبود مستمر وجود داشته باشد و سیستم مدیریت باید به روز نگه داشته شود.

در سرتاسر جهان، صنایع غذایی با موانع زیادی در رابطه با ایمنی مواد غذایی مواجه است و بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که این موانع با یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی کارآمد به حداقل برسد. با OpsBase می‌توانید از چک‌لیست‌ها و نرم‌افزارهای سازگار با HACCP استفاده کنید که می‌توانند به عنوان سیستم HACCP شما کار کنند و فرآیند را بسیار آسان‌تر کنند.

 

ISO9001 چیست؟ صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

 

فهرست