استانداردهای ایزو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. استانداردهای ایزو

 

 

 

استانداردهای ایزو

استانداردهای ایزو

استانداردهایی که باید بشناسید

صدور گواهینامه استاندارد ISO یک گواهی است که محصول یا شرکتی با مسئولیت مطابق با بهترین شیوه ها و سیستم های مدیریت صنعت عمل می کند. این یک استاندارد جهانی است و توسط یک سازمان بین المللی مستقل و غیر دولتی با عضویت در 163 نهاد استاندارد ملی با دبیرخانه مرکزی آن در ژنو سوئیس اداره می شود.

صدور گواهینامه ISO به طور خودکار در نظر ذینفعان ، کارکنان ، کمیته های مدیریتی ، مشتریان و مصرف کنندگان اعتبار ایجاد می کند.

 

استانداردها چیست؟

 در اصل ، آنها مشخصات جهانی برای محصولات ، خدمات و سیستم ها هستند تا از کیفیت ، ایمنی و کارایی آن اطمینان حاصل شود. آنها در تسهیل تجارت و ایجاد اعتماد نقش موثری دارند

 ISO تاکنون 22521 استاندارد بین المللی را ارائه داده است که تقریباً همه صنایع را پوشش می دهد ، از فناوری گرفته تا ایمنی غذا ، خدمات ، کشاورزی و مراقبت های بهداشتی. با این حال ، ISO 9001 و ISO 14001 استانداردهای عمومی ISO هستند و برای اکثر انواع مشاغل و سازمان ها قابل اجرا هستند. استانداردهای بین المللی ISO بر همه ، در همه جا تأثیر می گذارد.

 

ایزو 9001

این یک استاندارد شناخته شده برای ایجاد ، پیاده سازی و نگهداری “سیستم مدیریت کیفیت” برای هر شرکت معین است. این برای صنایع با هر اندازه و سرمایه قابل اجرا است. جدیدترین و اصلاح شده ترین استاندارد در سال 2015 منتشر شد و از آن زمان تا کنون رعایت می شود.

 

ایزو 14001

 این یکی راهنمای کارهایی است که باید برای پیاده سازی سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) انجام شود. این شامل سیاست ها ، فرایندها ، برنامه ها ، شیوه ها و سوابق است که قوانین حاکم بر نحوه تعامل شرکت شما با محیط را تعیین می کند. الزامات ISO 14001 چارچوب و دستورالعمل هایی را برای ایجاد EMS برای هر سازمان ارائه می دهد. جهان از استاندارد تعیین شده در سال 2015 پیروی می کند

 

ISO 45001

ایزو45001 درباره آنچه باید برای پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی انجام شود ، بیان می کند. این شامل سیاست ها ، فرایندها ، برنامه ها ، شیوه ها ، شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک و پرونده هایی است که قوانین مربوط به سلامت و ایمنی را تعیین می کند. این استاندارد در سال 2018 منتشر شد و بسیاری از صنایع از آن پیروی می کنند.

 

ایزو 27001

ISO 27001 یک استاندارد امنیت اطلاعات است که آخرین نسخه آن در سال 2013 منتشر شد ، ISO 27001 یک سیستم مدیریتی را مشخص می کند که امنیت اطلاعات را تحت کنترل مدیریت قرار می دهد و الزامات خاصی را ارائه می دهد. پس از اتمام موفقیت آمیز حسابرسی ، سازمانهایی که شرایط لازم را دارند ممکن است توسط یک سازمان صدور گواهینامه معتبر تأیید شوند.

 

ایزو 22000

این استاندارد الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) را مشخص می کند تا به سازمانی که مستقیم یا غیرمستقیم در زنجیره غذایی دخیل است امکان برنامه ریزی ، پیاده سازی ، بهره برداری ، نگهداری و به روز رسانی FSMS را ارائه دهد که محصولات و خدمات ایمن را مطابق با استفاده مورد نظر آنها این استاندارد در سال 2018 منتشر شد و بسیاری از صنایع از آن پیروی می کنند

 

ایزو 50001

این یک استاندارد بین المللی داوطلبانه است که به سازمانها یک چارچوب شناخته شده بین المللی برای مدیریت و بهبود عملکرد انرژی خود ارائه می دهد. این استاندارد به اندازه گیری ، مستندسازی و گزارش مصرف و مصرف انرژی می پردازد. همچنین شامل شیوه های طراحی و تهیه تجهیزات برای استفاده از انرژی و سایر عوامل موثر بر عملکرد انرژی است که می تواند تحت نظارت و تحت تأثیر سازمان قرار گیرد.

 

ایزو 20000

این استاندارد به ارائه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات موثر در هر صنعت یا فرآیند کار می پردازد. این یکی از استانداردهای حیاتی است ، به ویژه تقریباً هر صنعتی وابسته به فناوری اطلاعات است. این بر نحوه عملکرد و نحوه برقراری ارتباط تأثیر می گذارد – این یک عنصر اساسی در نحوه انجام تجارت است.

 

ایزو 31000

این یک برنامه مدیریت ریسک است که جزئیات مبانی و ترتیبات اجرای ایمنی و مدیریت خطرات را با یک معیار شناخته شده بین المللی ارائه می دهد. پیاده سازی ISO 31000 کلید حمایت از یک کسب و کار موثر است و تبدیل شدن به یک راهنمای مناسب برای کمک به سازمانها در دستیابی به اهداف ، شناسایی فرصت ها و تهدیدها و اختصاص منابع برای درمان ریسک.

هدف ISO پیشرفت ، بهبود و تسهیل تجارت و مبادله کالا در سراسر جهان است. ثبت ISO یا گواهینامه ISO اعتبار کسب و کار را افزایش می دهد.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست