اخذ گواهینامه ایزو اصلی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخذ گواهینامه ایزو اصلی

 

 

 

اخذ گواهینامه ایزو اصلی

استانداردهای ایزو اصلی ( ORIGINAL )

سازمان استاندارد جهانی ایزو به جهت همسان سازی و یکسان سازی تمامی قوانین و دستورالعمل‌های تمام حرفه‌ها و مشاغل در سطح جهان به تهیه و تنظیم استانداردهای ایزو پرداخته است که شامل تمام مقررات و دستورالعمل‌هایی بعنوان مستندات ایزو می‌باشد. استانداردهای ایزو را تحت عنوان گواهینامه‌های کد دار تدوین نموده است و در سایت رسمی به آدرس WWW.ISO.ORG منتشر نموده است. استانداردهای ایزو ژینال و عصر به صورت عمومی و تخصصی تدوین شده‌اند. گواهینامه های عمومی و تمام مشاغل قابلیت طراحی و اجرا را دارد ولی گواهینامه های تخصصی فقط در یک شغل طراحی و اجرا می شوند.

 

انواع گواهینامه‌های ایزو اصلی

ISO 9001 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ، ISO 14001 استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی ، ISO 45001 استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از جمله گواهینامه‌های عمومی در حوزه مدیریتی می‌باشند. متقاضیان اخذ سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ بسیار زیاد هستند. پکیج کامل مدیریتی که از اخذ سه گواهینامه ایزو فوق در مجموعه متقاضی طراحی و اجرا می‌شود باعث افزایش سطح کیفیت فرآیندهای مجموعه و افزایش بهره‌وری می‌گردد. همچنین با اجرای سیستم مدیریت زیست محیطی و رعایت قوانین و دستورالعمل‌هایی که به حفظ و صیانت از محیط زیست کمک می‌کند، منجر به ارزش افزوده برای سازمان می‌‌گردد و با رعایت اصول ایمنی در کار و ایجاد یک محیط ایمن برای کارکنان به جهت حمایت از سلامت نیروی انسانی توانمندی و کارایی مجموعه متقاضی افزایش پیدا می‌کند. همه این مزایا و اتفاقات مثبت از دریافت سه گواهینامه عمومی ایزو اصل و معتبر به دست می‌آید. ISO 22000 استاندارد سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ISO 29001 سیسستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ، ISO 13485 سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی و غیره از جمله گواهینامه‌های تخصصی گواهینامه ایزو اصل می‌باشند.

 

راه تشخیص گواهینامه ایزو اصل از گواهینامه تقلبی

IAF تنها نهاد رسمی و معتبری است که مراکز اعتبار دهنده به مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو عضو آن هستند. گواهینامه‌های ایزو از نظر اعتبار به صورت کلی دو نوع هستند.‌ یکی گواهینامه‌های ایزو اصل و معتبر که از طریق یک مرجع اعتبار دهنده معتبر که عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF هستند صادر می‌شوند. دیگری گواهینامه‌های ایزو تقلبی هستند که مرجع صدور آنها تحت اعتبار هیچ مرکز رسمی اعتبار دهنده‌‌ای که عضو انجمن IAF باشد نیست و در اصطلاح غیر IAF خوانده می‌شوند. در نتیجه چنانچه سازمان یا مرکز مشاوره به هنگام صدور گواهینامه ایزو اصل به صورت واضح و روشن راه تشخیص اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو را برای شما به این ترتیب بیان نکند، مسلما قصد سودجویی و کلاهبرداری از سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهینامه ایزو اصل را دارد.

اخذ گواهینامه ایزو اصلی

سایت معتبر و رسمی IAF انجمن اعتباردهندگان بین المللی

 

سایت معتبر و رسمی IAF انجمن اعتباردهندگان بین المللی

IAF انجمن اعتباردهندگان بین المللی تنها فقط یک سایت رسمی و معتبر به نشانی WWW.IAF.NU دارد. اگر سایتهای دیگری با یک حرف کمتر و بیشتر را به عنوان انجمن اعتبار دهندگان بین المللی به شما معرفی کردند به هیچ وجه اطمینان حاصل نکنید. البته یکسری از مراکز مشاوره فعال در حوزه سیستم ایزو که بصورت فیک و تقلبی فعالیت می‌کنند نام ASCB را بعنوان یک نهاد رسمی معرفی کرده‌اند که دروغی بیش نیست. تمامی گواهینامه‌های ایزو تقلبی خود را تحت اعتبار ASCB معرفی و صادر می‌نمایند. در صورتیکه نهاد ASCB به هیچ‌وجه اعتبار و اصالت و هویت واقعی ندارد و در لیست سازمان ISO وارد نشده است.

 

مستندات مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه ایزو اصلی

مستندات و مدارک مورد نیاز جهت گرفتن گواهینامه ایزو اصل بسیار پیچیده و سخت نمی باشد. فرم درخواست و ثبت نام گواهینامه ایزو اصل APPLICATION FORM تنها مدرکی لازم است که سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ایزو اصل باید آن را از مراکز مشاوره ایزو معتبر و رسمی تحویل بگیرند و نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند. هنگام تحویل فرم ثبت نام لازم است تا متقاضی محترم با تمام درایت و هوشیاری نام مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو اصل را انتخاب نماید. در این فرم اطلاعات دیگری همچون اطلاعات حقوقی مربوط به مدیر عامل شرکت مانند اسم و زمینه فعالیت شرکت و غیره نگارش شده است که به صورت آیتم‌های فارسی و انگلیسی می‌باشد. مشاوران و کارشناسان مرکز سیستم کاران به صورت ۲۴ ساعته در خدمت رسانی و ارائه مشاوره رایگان حاضر هستند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

 

فهرست