اخذ فوری گواهینامه IMS

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخذ فوری گواهینامه IMS

 

 

 

اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS

گواهینامه IMS مخفف عبارت Integrated Manegment systems به معنای سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد که بعد از اخذ همزمان ۳ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ به دست می‌آید. گواهینامه IMS منجر به ایجاد تمرکز در موقع اجرا چندین سیستم مدیریتی در سطح مجموعه می‌شود و موجب کاهش زمان و هزینه در طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌گردد که بالطبع زمان و هزینه ممیزی و کارشناسی هم کاهش پیدا می‌کند. گواهینامه IMS به عنوان یک مدرک بین‌ المللی از طرف سازمان ایزو قابلیت استعلام و ریجستر را ندارد چرا که فقط این گواهی از طرف سازمان‌ها و مراجع صدور که گواهینامه ایزو را صادر می‌کنند اعطا می‌شود و فقط گواهینامه‌های ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 قابلیت استعلام و ریجستر از طرف سازمان استاندارد جهانی ایزو را دارند.

 

اخذ گواهینامه IMS از بروز چه مشکلاتی جلوگیری می‌کند؟

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که ملزم به طراحی چندین سیستم مدیریتی در مجموعه‌شان می‌باشند باید زمان زیادی را صرف آماده سازی و انجام ممیزی‌های داخلی و خارجی کنند و به صورت مجزا این کار را انجام دهند. استفاده از چند سیستم مدیریتی تمرکز و یکپارچه‌گی را در مجموعه از بین می‌برد و دوباره کاریها و انجام کارهای بیهوده و‌ خسته کننده زیاد می‌شود. ولی با اخذ گواهینامه IMS از بروز تمامی این مشکلات جلوگیری می‌شود و می‌توانید هم به سرعت اخذ همزمان گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را انجام دهید و هم از نظر هزینه برای شما مقرون به صرفه می‌شود. مشخص شدن فرآیندها و جلوگیری از کارهای تکراری باعث می‌شود نیروی انسانی با توانمندی بیشتری کارها را انجام دهد که مسلما بهبود مستمر و افزایش بهره‌وری بوجود می‌آید.

 

اخذ گواهینامه IMS فوری چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا باید فرم درخواست گواهینامه ایزو را از مراکز مشاوره مربوط به صدور گواهینامه‌های ایزو را دریافت نمایید و با تکمیل مشخصات فرم و انتخاب گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ و گواهینامه IMS را نیز باید درخواست نمایید. در مرحله بعد با توجه به اینکه گواهینامه IMS را به صورت فوری می‌خواهید باید از مراجع صدور گواهینامه ایزو که به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند اقدام نمایید. زیرا با انتخاب مراجعی غیر از مراجع بین‌ المللی و رسمی مرحله طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو و انجام ممیزی نهایی حذف می‌گردد. البته سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ‌نامه IMS می‌توانند بعد از اخذ فوری گواهینامه IMS مربوطه مستنداتش را از مرکز سیستم کاران به صورت رایگان دریافت نمایند و توسط یک کارشناس داخلی در مجموعه متقاضی طراحی، مستندسازی به صورت دلخواه انجام دهند و با انجام یک ممیزی داخلی قوانین و دستورالعمل‌های لازم را رعایت نمایند.

 

مشخصات گواهینامه‌های ایزو عمومی برای اخذ گواهینامه IMS فوری

گواهینامه ISO 9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت به عنوان مرجع و مادر تمامی گواهینامه‌های ایزو اولین استاندارد تدوین شده از سوی سازمان استاندارد جهانی ایزو می‌باشد. تمامی مشاغل و کسب‌ و کارها برای رشد و ارتقا فرآیندها به اخذ گواهی سیستم مدیریت کیفیت احتیاج دارند.

گواهینامه ISO 14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از گواهینامه‌های عمومی و پر‌کاربرد در حوزه مدیریتی استانداردهای ایزو می‌باشد و اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت ابراز رعایت الزامات در حیطه محیط زیست مخصوصا در مناقصات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. استانداردهای ایزو ۱۴۰۰۱ سازمان را ملزم می‌کند تا بتواند حفظ و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی را به خوبی انجام دهد تا اثر مخرب فرآیندهایش را بر منابع طبیعی کاهش دهد.

گواهینامه ISO 45001 ( OHSAS 18001 ) تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی یکی دیگر از گواهینامه‌های عمومی سازمان ایزو می‌باشند که با قوانین و الزاماتش به سازمان می‌گوید که چه نکات ایمنی را در محیط کار رعایت کند تا سلامت نیروی انسانی را تضمین نماید و هم خسارات جانی و مالی را کمتر نماید.

 

مستندات گواهینامه IMS

تهیه و تنظیم نمونه مستندات IMS برای انجام فرآیندها به صورت منظم یک امر بسیار مهم و ضروری می‌باشد. استاندارد سازی از طریق طراحی و پیاده سازی مستندات گواهینامه IMS باعث موفقیت هر کسب و کاری می‌شود. مستندات گواهینامه IMS ادغامی از مستندات ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد. مستندات ایزو شامل فرم‌ها و گزارش‌ها و خط مشی کیفیت و چارت سازمانی و بخش نامه‌ها و دستورالعمل‌های کاری می‌شود که اکثر روش‌های اجرایی چه در آموزش و چه در ممیزی مستنداتش به صورت مشترک می‌باشند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

 

فهرست